Darbeye Darbe Yapan Asil Millete Selam Olsun | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Darbeye Darbe Yapan Asil Millete Selam Olsun


15 Temmuz cuma akşamı Türkiye’mizde halk olarak çok büyük bir imtihan geçirdik. Dış mihraklar tarafından satılmış olan beyinler halkımıza büyük bir zülüm için seferber olmuşlardır.  Kendilerinde hiçbir imkân olmadığı halde, sadece halkın, vatanımızın imkânlarını halkımızın zararına, ölümüne yaralanmasına kullanacak şekilde bir takım güruhlar faaliyet göstermişlerdir. Ama gönlü, kalbi imanla dolan, imanla yoğrulan bu asil milletin huyunu, karakterini, kalitesini anlayamadıkları için büyük bir hezimetle mağlup oldular. Halkımız “senin çeliğin mi daha kuvvetli yoksa benim imanım mı daha kuvvetli” diyerek gözünü kırpmadan namlunun karşısına geçmiş, tankın altına yatmış iffetime namusuma vatanıma kimse dokunmasın diye her şeyinden vazgeçmiştir. Ve tüm dünyaya vatan sevgisinin önemini göstermiştir. Kahraman halkımız tüm dünyaya bir kez daha imanıyla beraber Müslümanlığın heybetini İslam kardeşliğini, vatan kavramını bir kez daha ortaya koymuştur. Rabbimizin de buyurduğu üzere “Eğer sizler Allah’ın dinine yardım ederseniz size kimse galip gelemeyecektir” ayetini bir kez daha halkımız yaşamış ve yaşatmıştır.

Bu olaylardan anlaşılmıştır ki Rabbimiz bir kuluna veya bir topluluğa bir devlete yardım ettiği zaman karşısında top tüfek tank hepsinin de aciz kaldığını Rabbimiz bize bir kez daha göstermiştir. O yüzden bir Müslüman asla gâvurun savaş teçhizatına bakarak birilerini süper güç olarak görmemeli. Müslüman bilmeli ki eğer inanıyorsak ve gevşeklik göstermezsek galip olacak biziz ve en kuvvetli de bizleriz diyerek Rabbine tam bir yönelişle yönelmelidir. Ben halkımızı tekrar bir kez daha tebrik etmek istiyorum.  Etten kemikten geçilmez Çin Seddi ‘nde daha kuvvetli kaleler ile vatanımızı milletimizi iffet ve namusumuzu ezanlarımızı bir kez daha korumuşlardır.

Burada dikkat etmemiz gereken hususlardan biride Rabbimize çok şükretmeli ve bu sıkıntının sadece Rabbimizin yardımıyla bel taraf edildiğine inanmasıdır. Çanakkale’de olduğu gibi halkımızın imanı bu darbe girişimini püskürtmüştür. Fakat bu olay bizim için dönüm noktası olmalı. Kendimize ve elimizin altındakilere bakmalıyız. İbadet hususunda haramlardan kaçınma hususunda ciddi kararlar almalıyız. Yüzlerce şehidimizin bizlerden memnun kalması için şefaatlerine nail olmak için yaşantımızı yeniden tanzim etmeliyiz. Çünkü onlar ezanlar susmasın, annemin, teyzemin göğsüne namahrem eli değmesin diye bu milli mücadelede şehit olmuşlardır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan kederli ailelerine sabrı cemiller niyaz ederiz.

Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, daha huzurlu bir yaşamı cenabı haktan niyaz ederiz.

Halkımızın Yanında Olmak Bizden, Muhafaza Mevla Teâlâ’dandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın