Dışarıda Hakaret, İçeride Hareket | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Dışarıda Hakaret, İçeride Hareket


dsc_0029

Heyet Kurulu üyelerinden Murat Bayaral Hoca’nın iki evladının da İsmailağa Konferans Salonu’nda sünnet merasimi düzenlendi.

 

Merasime katılan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi gündemle alakalı çarpıcı açıklamalara değindi.

 

TAVİZKAR İNSAN KOLAY LOKMADIR

Efendimize hakaret içeren filmin Müslümanları yumuşatmak ve inançlarını zayıflatmak hedefinde olduğunu söyleyen Hoca Efendi sözlerine şöyle devam etti. İsrail, başta Amerika olmak üzere Avrupa’da birçok ülkede bu taktikleri Hristiyanlık üzerinde yaptı ve başarılı oldu. Şimdi aynı taktiği İslam ve tabi ki Müslümanlar üzerinde yapmak istiyor. Bugün Amerika ve Avrupa da Hz. İsa’ya hakaret içeren bir çok film ve yayın var. Fakat onlar bu işe düşünce özgürlüğü adı altında değerlendirdikleri için normal bakıyorlar. İstiyorlar ki Müslümanlarda inançlarında zayıflasınlar. Çünkü iyi biliyorlar ki imanı zayıf olan dinden rahatlıkla taviz veren bir toplumu hazmetmek çok kolaydır. Gerçekten de öyledir. Tavizkar insan her zaman kolay lokmadır.

 

BİZ HRİSTİYANLAR GİBİ OLAMAYIZ

İslam dinin tahrif olmamış tek din olduğuna vurgu yapan Hoca Efendi İsrail bize bunu yapamayacak. Çünkü biz onlar gibi batıla değil hakka sarılanlarız. Elbet hak her zaman batıla galip gelir. Allah unutmaz ihmal etmez geciktirmez ama mühlet verir. Hak edene de hak ettiğini muhakkak verir dedi.

 

AYNI OYUNLAR İÇERDE DE OYNANIYOR

Artık gerçeklerin görülmesi ve bir an önce tedbir alınması gerektiğini belirten Hoca Efendi; Aynı faaliyetler içerde de devam ediliyor. İslami eğitimin önü tıkanırken gayrimüslimlerin ki açılıyor. Bizler medrese eğitimi talep ederken bile aşırıcılık psikolojisi altında bırakılıyoruz. Ancak er ya da geç anlaşılacak ki bu işin bundan başka çaresi yoktur. Müslüman ya dinine sahip çıkacak ya da sahip çıkacak. Bunu başaralım İsrail’de, onun gibilerde bizim ayaklarımıza kapanmaya mahkûmdur diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sünnet merasimi teşekkür konuşmalarıyla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın