Efendi Hazretlerimizi Tanıtmak Böyle Olur | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Efendi Hazretlerimizi Tanıtmak Böyle Olur


Fatih Medreseleri her yıl Türkiye genelinde yapmış olduğu dev proje ve çalışmalarıyla ses getirmeye devam ediyor.

Bu senenin en büyük organizasyonunu ise Mahmud Efendi Hazretleri Tanıtım Konferansları olarak belirleyen Fatih Medreseleri bütün Türkiye’de hedeflediği bu konferansların ilkini 28 Mart Cumartesi günü Beykoz Çengeldere de Genel Merkez binasındaki Kasrı Fatih Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

İstanbul’un en uzak köşeleri de dahil hemen hemen her yerinden Mahmut Efendi Hazretlerini sevenler konferansa büyük ilgi göstererek salona sığmadılar.

Konferansta konuşmacı olarak katılan yaşları 20 ila 25 arasındaki genç hocalar katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Dünyadaki ve Türkiye’deki binlerce alim tarafından 21. Yüzyılın Müceddidi seçilen Mahmud Efendi Hazretlerinin doğumundan, çocukluğuna, gençliğinden ilim hayatına, yaşadığı sıkıntılardan, anılardan yaptığı bütün icraatlara kadar hayatının her köşesi büyük bir aşk ve coşkuyla anlatıldı.

Program sonunda konuşma yapan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi;  “Birbirinden güzel sunumlarla katılımcılara Mahmud Efendi Hazretlerinin hayatını anlatan genç hocalara, konferansta emeği geçen herkese ve konuklara teşekkür ederek, bugün yeryüzünde Rasulullah Efendimizin sünnetlerine sımsıkı sarılarak taviz vermeden dini yaşayan ve milyonlarca insana yaşatan Efendi Hazretlerimizi tanımayan hiç kimse kalmayacak, O’nun güzelliklerini tüm dünyaya duyuracağız. Biz evlatlarına yakışan budur. Bu güzelliğin önüne set değil yol olunur” dedi.

Program sunum yapan hocalara plaket arkasından dua ve ikramlarla sona erdi.

Yorum yapın
    1. Ahmet Çakmaktaş diyorki;

      Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Efendi hazretlerimizin kendisine düstur edindiği İLİM-AMEL-İHLAS ilkesini tüm câmiamıza ve bizlere Rabbim nasip eylesin.

    2. Bahattin diyorki;

      Maşallah