Emri Bil Maruf Çalışmasının Kazandırdıkları | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Emri Bil Maruf Çalışmasının Kazandırdıkları


haber-23092012-1

Fatih Medreseleri olarak yapılan Emri Bil Maruf çalışmalarında esnaf abilerimizin dertleri ile dertlenebilmek, Onların kafasına takılan sorularına cevap bulabilmek, Onları Kur’an-ı Kerim ile, namaz ile, cübbe-şalvar-sarık ile tanıştırabilmek ve özellikle Üstadımız Mahmut Efendi Hazretleri ve camiamız ile tanıştırmak bizim olmazsa olmazlarımızdan olmuş, bu gaye içerisinde çok menfi neticeler almaya başlamışızdır, elhamdülillah. Bizleri bu güzel çalışmalarımızda yönlendiren Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hocamızdan Allah razı olsun.

 

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyelerinden Yasin Başkeser Hocamız Emri Bil Maruf çalışmalarında bulunurken kısa süre önce tanışmış oldukları Tekstil işiyle meşgul olan Fatih Beyefendiyi ziyaret etti. Maddi olarak bir çıkmazda olduklarını ancak manevi anlamda da ailece adım atmak istediklerini ve bu hususta bizlere yardımcı olmamız için istirhamda bulundular. Biz de Fatih Medreseleri ailesi olarak 15 kişilik bir hafız yavrumuzla işyerlerinde bir hatmi şerif indirdik. Duygusal anların yaşandığı ortamda hem abimiz hem de bizi arka taraftan izleyen hanım kardeşlerimizin ağladıklarını öğrendik. Biz çıktıktan sonra aldığımız haberler neticesinde Fatih abimizin hanımının tesettür giyme kararı aldığını öğrendik. Bu vesile ile Fatih abimiz ve ailesi Kur’an öğrenmeye karar verdiler ve şükürler olsun ki Fatih abimiz ve hanımının gayretleri ile 3 abimize ve de 6 hanım ablamıza (hanım hocalar tarafından) Kur’an öğretmeye başlamış olup, ilk dersimizi de kendi işyerlerinde yapmış olduk. Rabbim bu abi ve ablalarımızı muvaffak eylesin. Nice insanlara vesile olmasını nasip eylesin.

 

Bizler İsmailağa camiası olarak iki ay önce tanıştığımız zaman bizlere karşı olan tavırlarını sizlere anlatamam. Biz şunu hissettik ki; bu abi ve ablalarımızın kalpleri bize karşı, bu kisveye karşı açık değil. Ama git-gel yapa yapa onlara tatlı dille anlata anlata en son gittiğimizde; Hocam seni dört gözle bekliyoruz, ama bizleri kendi halimize bırakma dediklerine şahit olduk.

 

Bizler bu işleri yaparken kimsenin kalbini kazanma yetkimiz ve kabiliyetimiz yok. İşte Fatih Medreseleri Hocalarına kalp kazanma yetkisi  ve anlatımlardaki tesirimizin yüksek olmasında ki himmetlerinden dolayı Efendi Hazretlerimize (k.s.) şükranlarımızı sunarız.

 

 

 

Yorum yapın