Evin Önünden Helallik İstendi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Evin Önünden Helallik İstendi


Yusuf Özkan hocamızın ailesinin cenazesi helallik alınması için mahallesine getirildi.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi dua yaptı;

 

“Ayeti kerimenin tecellisini yaşıyoruz. Yani ölüm kendisine geliyor ve en netice yolculuk başlıyor, Rabbine kavuşuyor.

 

Merhume; “Hafızlığımla, çarşafımla, beyimin, anne babamın, etrafındakilerimin de rızasıyla huzuru ilahiye gidiyorum” diyerek bize de ders veriyor. Allah’ım bu ölümlerden güzel ders çıkarmayı hepimizze nasip eylesin

 

Ama bu işin kuralları var, nedir onlar? Kelime-i şehadet istenir, helallik istenir, yolculukta kendisine kolaylık olsun için inşallah.

 

Bu mahallede beraber komşularla oturup yaşar idi. Ama vakit gelince Mevla; “Gel kulum diyor” teslimiyet şükürler olsun. İmanımızda bu teslimiyeti kabul ediyor, Elhamdülillah. O yüzden Mevlam inşallah aile hayatımızda bu işlerden ders çıkartıp hayatımıza çeki düzen verenlerden olmayı hepimize nasip eylesin.

 

Şimdi bu kardeşimiz bizlere bir şehadet ve helallikle beraber yolculuğa devam edecek inşallah tanıyanlar ve bilenler olarak Allah’a, Peygamberine, Kitabullah’a inanan bir mümine olduğuna şahitlik eder misiniz? Şahitlik eder misiniz? Şahitlik eder misiniz?

 

Dünyevi ve uhrevi haklarınızı helal edin, helal edin, helal edin.

 

Bu şahadeti ve helalliği kabul eyle ya Rab! Bu kardeşimizin yolunu kolay eyle. Peygamberimizin ve bütün dostlarının karşılandığı gibi karşılanmasını nasip eyle ya Rab!

 

Ona en güzel şekilde rahmetinle muamele eyle ya Rabbi! Kabrini pir nur eyle. Makamını cennet eyle.

 

Hasbelbeşer hataları varsa affu mağfiret eyle ve sevdiklerinle beraber eyle ya Rabbi. Geride kalan ailesine de sabrı cemiller nasip eyle ya Rabbi! Başarılar nasip eyle. Muvaffakiyetler nasip eyle ya Rabbi.

 

Ya Rabbi bizlere de güzel dersler çıkartmayı nasip eyle ya Rabbi. Mahcup olacak hallerden hareketlerden hepimizi muhafaza eyle ya Rabbi. Dualarımızı kabul eyle ya Rabbi.”

 

 

Yorum yapın