Fatih Medreseleri Genel Merkezi Dualar ve Kurbanlarla Açıldı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Genel Merkezi Dualar ve Kurbanlarla Açıldı


Çalışmalarıyla ezber bozan Fatih Medreseleri’nden bu konuda da ezberleri bozan muhteşem genel merkez binası açılışı yapıldı.

Gece gündüz, tatil mesai demeden ve tek yönlü bir çalışmayla yetinmeyerek çalışmalarını aralıksız sürdüren ve tüm İsmailağa cemaatinin çalışmasında çalıştırılmasında öncü lokomotif vazifesi gören Fatih Medreseleri 01.06.2014 Pazar günü coşkulu bir kalabalık, muhteşem bir program ve yine ezberleri bozan bir çalışmayla yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

İstanbul ve Anadolu’daki yaklaşık iki yüze yakın medrese, dernek ve vakıfların tek bir merkezden çalışmalarının takip ve kontrol edildiği yaklaşık 5 dönüm arazi üzerine kurulu, her katı 800 m2 olan 4 katlı Fatih Medreseleri yeni merkez binası görenleri hayrete düşürüyor.

Bahçesi, çok amaçlı konferans salonları, mescid, komisyon merkezleri, Fatih Medreseleri bilgi işlem ve haber merkezleri, medreseler, seminer salonları ve yönetim kurulu büroları ile katılımcıların; “Mükemmel derece de güzellikte ve gerçekten Fatih Medreseleri’ne yakışır bir bina olmuş. Bizler şöyle 100 m2 üzerine, en fazla 3-4 katlı bir bina tahmin etmiştik. Ama binayı görünce zaten çok yönlü çalışmalarıyla alışageldiğimiz ezberlerimizi bozan Fatih Medreseleri’nin bu konuda da tabularımızı yıktığını, ezberlerimizi bozduğunu ve adeta bizi etkilediğini itiraf etmek durumundayız” dedikleri Fatih Medreseleri Genel Merkez Hizmet Binası, İsmailağa cematinin yüzünü güldürecek prestij mekanlarından biri olmuştur.

Tek bir çalışmayla asla yetinmeyen ve adeta çalışmaya doymayan Fatih Medreseleri, yıllardır her türlü olumsuz şartlara ve engellemelere rağmen medrese açılışları, Türkiye geneli büyük salon konferansları, Emri Bil Maruf çalışmaları, çift diplomalı Eğitim kurumları açılımları, sosyal ve kültürel çalışmalar ve Türkiye, Dünya da Efendi Hazretlerimizin ideallerinin yaşanıp, yaşatılması konusundaki faaliyetleriyle her zaman İsmailağa cemaatinin öncülüğünü yaptığı gibi böyle nezih ortamların, hayırlı hizmet mekanlarını ortaya çıkarılmasında da öncülüğü ve bayraktarlığı kimseye kaptırmamış bulunmaktadır.

Hafızların okudukları Kur’an-ı Kerimlerle, hocalarımızın sunumları, mehter marşları, kesilen kurbanlar, tekbirler, salavatlar ve dualarla gerçekleşen açılışta Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; “Dün çalışmalarımız yolumuza engel olacak, hızımızı ve gazımızı kesecek hocaların kontrolünde nemli, rutubetli bodrumlardan en fazla bir ya da iki medrese, birkaç da hocayla devam ederken 14 sene sonra bugün bizler; İstanbul ve Türkiye’nin her yerinde bulunan ve sayıları 200’e yaklaşan dernek, vakıf ve medreselerimizle binlerce talebe, veli ve hocalarımızla, çift diplomalı eğitim kurumlarımızla, Emri Bil Maruf çalışmalarımızla, Emri Bil Maruf Nehy Anil Münker çalışmalarımızla, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ideallerinin Türkiye ve dünya da yaşanıp yaşatılması uğrundaki Sosyal ve Kültürel faaliyetlerimizle salonlarda, meydanlarda ve bugün burada böyle güzel mekanlarda sizlerin huzurlarınızdaysak hiç nankörlük etmeye gerek yok, bu apaçık “Allah’ın yardımıdır, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yüce himmetidir”

Biz Allah’ın yardımın, farazi bir bilgi olarak kitaplardan okumadık. Bizler 14 senedir Allah’ın yardımını bizzat gördük, yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

En zor şartlarda her türlü baskılara, iftiralara, hakaret ve şiddetlere rağmen, Allah’ın dinine hizmet ve yardım etmekten, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) ideallerine sahip çıkmaktan, O’nun yüzünü güldürebilme gayretimizden dolayı Allah’ın yardımını, Efendi Hazretlerimizin (k.s.) himmetini gördüğümüz için hep birlikte bugün buradayız.

Peki hocam nedir bu sıkıntılar; iftira ve eziyetler, ayrılık ve uzaklık gibi görünen şeyler nedendir diye soruyorsunuz. Askerde bir tabir vardır; Barışta, eğitim alanında ter dökmeyen, savaşta cephede kan döker ve canından olur.

Eğitim metodu elbisesinin ütüsü, temizlik ve tertibiyle olan bahriye askeriyle, hayatta kalmanın ve düşmanlarını imha edip bir ülkeyi kurtarmanın en güç denemeleriyle yetiştirilen özel harekat komandolarının eğitimi aynı mıdır?” örneğini vererek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

Mehter Takım Sonumu

Kurban Kesim ve Dua

Fatih Medreseleri Genel Merkezi Dualar ve Kurbanlarla Açıldı

Abdurrahman Kalkan hoca ve Osman Bayraktar Hoca Sunucu

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi

Kudret Hoca Aşır

Ahmet Binici Hoca

Muhammed Hoca Aşır

Recep Konuk Hoca

Mehmet Hoca Aşır

Murat Bayaral Hoca

Sami Hoca Aşır

Yasin Başkeser Hoca

Yavuz Selim Ulusal Hoca

Mesut Özdemir Hoca

Mehmet Güngör Hoca

Burak Doğan Hoca

İLGİLİ HABER;

Yorum yapın