Fatih Medreseleri İhvanları Buluşturdu | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri İhvanları Buluşturdu


23.11.14 Pazar günü Fatih Medreseleri Genel Merkezinde İhvan buluşması adı altında, Efendi Hazretlerimizin yaşlı ihvanıyla yaptığımız yemekli toplantımız muhteşem geçmiştir.

Kalabalık bir katılımcının iştirak ettiği programda duygu dolu anlar yaşandı.

UZUN YILLAR BİRBİRİNİ GÖRMEYEN İHVAN HASRET GİDERDİ

Hastalıklarıyla, sıkıntılarıyla yapayalnız uğraşan ve uzun yıllar birbirini görmeyen Efendi Hazretlerimizin (ks.) en eski dava arkadaşlarından yaşlı ihvanımızı bir araya getiren program, Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Ankara sorumlusu Mehmet Akdemir hoca ile Konya ve Adana Sorumlusu Sadullah Vural Hocalarımızın Kur’an-ı Kerim ziyafeti ile başladı.

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Mesut Özdemir Hocamız açılış konuşması yaparak; “Ümidimiz o’dur ki İhvan buluşmaları altında başlatmış olduğumuz bu çalışma, aynı gaye etrafında bizleri toplayan, sosyal bütünleşme ve kardeşliğin yaşandığı gelecekte çok farklı çalışmaların ve birlik-beraberliğin tesisine vesile olacaktır” dedi.

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Reşit Kazancı Hocamızın hoş geldin ve teşekkür konuşması yaptığı program, dualar ve tebriklerle devam etti.

BU YAŞIMA GELDİM BÖYLE BİR GÜN YAŞAMADIM

Program için yaşlı ihvanlarımız “Bu yaşımıza geldik, böyle bir gün yaşamadık, bizlerin bir araya gelip kaynaşmamıza vesile olduğunuz ve bizleri sevindirdiğiniz gibi, Allah’ta sizleri sevindirsin. İnanıyoruz ki Efendi Hazretlerimizi (k.s.) çok memnun olmuştur” şeklinde memnuniyetlerini dile getirdiler.

Efendi Hazretlerimizin yoluna, bu kapıya hizmetleri geçen ve her türlü zorluklara göğüs gererek bizlere bu güzel günleri hazırlayan ihvanlarımızdan ebediyet alemine göçenleri rahmetle, hayatta olanları da minnet ve şükranla anmak, yerine getirmemiz gereken kadirşinaslık borcumuzdur.

BİR VÜCUDUN AZALARI GİBİYİZ

Bütün bu ihvanlarımızla beraber, hepimiz bir vücudun azaları gibiyiz. Bedenimizin bir organı hastalandığında, diğer organları da nasıl rahatsız olup, ateşlenip uyuyamıyorsa, bizlere birbirimizin derdiyle dertlenmemizi, birbirimize kin tutmamamızı, haset etmememizi ve birbirimizle alakamızı kesmememizi, birbirimize darılsak bile üç günden fazla bu küslüğü sürdürmememizi, Allah’ımız emrediyor, Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor, Efendi Hazretlerimiz böyle davranmamızı isteyip memnun kalıyor, mutlu oluyor.

ONLAR EFENDİ HAZRETLERİMİZİN DAVASININ ÖNCÜLERİ

Bütün imkansızlıklara ve zorluklara rağmen, kalplerindeki tertemiz imanları ve Efendi Hazretlerimize karşı zirve fedakarlıklarıyla, bu kapının temeli, Efendi Hazretlerimizin davasının öncüleri olan yaşlı ihvanımızla yemekli toplantıda buluşmamız bu ve benzeri faaliyetler, herkesin birbiriyle dertleşebileceği, camiamız arasında güzel arkadaşlıkların, sıcak ve samimi etkileşimlerin kurulduğu, kardeşliğin yaşanmasına vesile olan, birlik – beraberliğe, huzur ve emniyete sebep olan son derece önemli çalışmalardır.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANININ DA DEDİĞİ GİBİ

Eğer bizler, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez hocanın da en son İsmailağa Camiini ziyaretlerinde açıkça belirttikleri gibi, Dünya’nın Türkiye’ye, Türkiye’nin de bu cemaate ve Efendi Hazretlerimize ihtiyacı olduğunun ve Alemi İslam’ın umudunun bizler olduğumuzun hakikatine vakıf olabilirsek, o zaman ihvan arasında ki birlik- beraberlik ve kardeşliğin tesisine sebep olacak bu vb. çalışmalara acilen ve daha sıklıkla ve daha kapsamlı bir şekilde ihtiyaç duyulacağını göreceğiz.

TÜM HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Kısaca belirtmek gerekirse, bizim bu davetimize katılabilen veya katılamayan, ister yaşlı, ister genç, ister hoca, ister talebe, ister patron, ister işçi olsun bütün ihvanımız, Bizler sizi çok seviyoruz! Sizler bizim kederimizi sevince dönüştüren kardeşlerimizsiniz!

DİN KARDEŞLİĞİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR

Bu kardeşlik, anne-baba bir kardeşlikten daha önemli ve önceliklidir bizim için.

Bu kardeşlik Din kardeşliğidir. Bu kardeşlik dünya hayatı ile sınırlı olan, ölümle sona eren, geçici bir kardeşlik değildir.

Bu kardeşlik ölümden sonra da devam edecek olan ve bizi ebedi saadet yurdu olan cennette buluşturacak olan, iman kardeşliğidir.

Öyle sağlam bir kardeşlik ki hiçbir güç onu bozamaz. Hiç kimse bizi birbirimizden koparıp ayıramaz.

Çünkü sizler, Peygamber olmadıkları halde, kıyamet gününde Peygamberlerin ve şehitlerin imreneceği, güzel insanlarsınız. Sizler akraba olamasanız bile birbirini Allah için seven kişilersiniz.

ÇÜNKÜ SİZ EFENDİ HAZRETLERİMİZİN (K.S.) İHVANISINIZ!

Kalbimizde iman, aramızda kardeşlik, başımızda Efendi Hazretlerimiz, içimizde birlik ve beraberlik bulundukça, Mevla Teala bizleri koruyacak, düşmanlarımızın ve bizi birbirimize düşürüp bölmek isteyenlerin fitne ve fesat planları boşa çıkmaya mahkum olacaktır.

“Değil mi cephemizin sinesinde iman bir,

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir,

Değil mi sinede birdir vuran yürek… Yılmaz!

Cihan yıkılsa, emin ol, bu cephe sarsılmaz.”

 

Allah’ım! Efendi Hazretlerimizi koruyup gözetsin. O’nun nefesini üzerimizde daim etsin.

O’nu başımızdan eksik eylemesin. O’nun ahlakını, O’nun samimiyetini, her zerresini, her zerremize ikram eylesin. (Amin)

Allah’a emanet olun…

 

 

REŞİT KAZANCI HOCA

 

EFENDİ HAZRETLERİMİZİN ASKERLİK ARKADAŞI

 

MEDİNELİ ALİ HOCA KONUŞMASI

Yorum yapın