Fatih Medreseleri Yaz Eğitim Dönemi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri Yaz Eğitim Dönemi


Ülkemizin çeşitli illerinde ve özellikle de İstanbul’da pek çok medresesi ile Kur’an eğitimi veren Fatih Medreseleri, şükürler olsun 6 hafta sürecek olan yaz dönemi eğitimine başladı. Rabbimiz, aşkla, muhabbetle eğitime gönül vermiş hocalarımıza ve tüm kadromuza şimdiden tesiri yüksek başarılar ikram eylesin.

Kur’an ve İslami bilgilerin uygulamalı olarak öğretileceği altı haftalık program kısa gibi gözükebilir ancak çocuklarımızın ve gençlerimizin bu zaman zarfında öğrenecekleri dini bilgiler aslında onların tüm hayatlarına etki edecektir. Sevgili Peygamber Efendimiz (s.a.v) bu hususta ne güzel buyurmuştur: ‘‘Çocuklar donmamış beton (çamur) gibidir. Üzerine ne düşerse iz bırakır.’’

Küfür ehlinin çeşitli tuzaklarla Müslüman nesli bozma çabası her geçen gün artmaktadır. Ahlaksızlığın beraberinde getirdiği kaotik süreci hepimiz yakından yaşıyor ve görüyoruz. Uyuşturucu, zina ve kumar gibi kötü alışkanlıkların gençliğimizi her geçen gün zehirlediğini ve yayılan bu zehrin toplumu nasıl huzursuz bir hale getirdiğini hepimiz biliyoruz. Kısacası Müslüman nesil,  çeşitli hilelerle küfrün bataklığına itildikçe itiliyor. Rabbim bizi ve neslimizi bu kötü şer tuzaklarından muhafaza eylesin.

Hak ve batıl mücadelesi devam ediyor, kıyamet sabahına kadar da devam edecek. Batıl yolda olanların gayretini ve mücadelesini görüyoruz. Ancak ne kadar gayret ederlerse etsinler Hak mücadelesi verenler karşısında mağlup olmaya mahkûmdurlar. Allah (c.c) bir gün nurunu mutlaka tamamlayacaktır. Fakat bizden isteten bu nur tamamlanırken nerede ve nasıl durduğumuzdur. Kısacası Rabbimiz İslam nuru tamamlanırken iman edenlerin nasıl bir tavır takındığına bakmaktadır.

Hocalık vazifesi, yeryüzünün en şerefli vazifelerindendir. Peygamber mesleği olan Hocalık vazifesi, o nedenle bir Peygamber (s.a.v.) şuuruyla ve ciddiyetiyle sürdürülmelidir. İslam davasının bayraktarlığını yapan tüm Hocalarımıza, Rabbim Peygamberi ahlakı, samimiyeti ve hassasiyeti ikram eylesin. Ayrıca yaptıkları bu kutsal görev nedeniyle önlerini maddi manevi açık eylesin.

Değerli arkadaşlar kısa bir zamanda olsa bizlere teslim edilen bu öğrencilere Allah korkusunu, peygamber sevgisini, Kur’an ahlakını yerleştirmeye çalışalım inşallah. Şunu unutmayalım ki bu emanetlere biz neyi öğretirsek onu bilecek onu sevecek. Belki de kendilerine verdiğimiz bu şuur ile dünyada kendilerini muhafaza edip, ahiretlerini kurtaracak. Ve Rabbimizin huzuruna o bilgiyle çıkacaklardır. O yüzden bu bilinçle yavrularımıza eğitim verelim.

Son olarak, Fatih Medreselerimizin altı hafta sürecek olan “Yaz Eğitim Dönemi” hayırlı mübarek olsun! Rabbim vazife yapan tüm Hoca arkadaşlarımıza ve talebelerimize yüksek başarılar ikram eylesin. Unutmayınız ki! Geleceğin umutları sizler ve talebelerinizdir.

Bu yaz Kur’an bilmeyen kalmasın

 Yavrularımızı Kur’an’la Tanıştırmak Bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır

 Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın