Fm Tv Ailesi 1 Yaşında… | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fm Tv Ailesi 1 Yaşında…


FM TV ailesi olarak yılların vermiş olduğu tecrübe, özgüven ve paylaşma duygusu ile beraber 20 Temmuz 2015 Pazartesi günü Efendi Hazretlerimiz (k.s)’unun teveccühü ve himmeti ile beraber, bu işin mimarı Masum Bayraktar Hoca Efendi kontrolünde, tüm Fatih Medreseleri hocaları ve Gönüldaşları ile hizmete bismillah dedik.

Programlarımızın yoğunluğu ve halkımızın yüksek teveccühü ile beraber ciddi bir kitleye ulaştık. Her daim hakkın sözcüsü ve batılın karşısında olan FM TV; haftalık 49 programı ve 36 canlı yayın ile rekor üzerine rekor kırdı.

Sınırsız hizmet anlayışı ile programlarına başlayan, Türkiye’nin manevi değerleri ve hatipleri, hem medresedeki hizmetlerine tüm hızıyla devam ediyor, hem de gecesini gündüzüne katarak bu medrese anlayışını tüm dünyaya ulaştırabilmek için yoğun çaba gösteriyordu.

7/24 programları ile tüm dünya genelindeki insanları kendine bağlayan FM TV, büyük dualara vesile oluyordu. Ülke ve dünya gündemini İslami ölçülerde, ayet ve hadis ışığında tüm halkımızın anlayacağı dilde mükemmel bir şekilde aktaran, özellikle manevi mimarı Masum Bayraktar Hoca Efendi ve hocalarımız, devletimizin ve halkımızın takip edip, kendini koparamadığı bir kanal halini almıştı.

Varını, yoğunu sadece ve sadece Ümmet için sarf eden FM TV’yi artık herkes takip ediyor ve televizyonun ilk kanalı haline getiriyordu. Özellikle bizlere telefon ve sosyal medya aracılığı ile ulaşan, sokaklarda, caddelerde, köylerde, büyük merkezlerde, kısacası yurdumuzun dört bir yanında, bununla beraber Kabe’de, Medine’de sevgi ve muhabbet ile kucaklayan tüm halkımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Milyonlara hitap eden kanalımızda özellikle Hasbihal ve Mektubat’tan İnciler programları büyük beğeni aldı. Güzel yönlendirmelere ve yeni projelerin başlamasına vesile oldu.

Cüz eğitimi, Kur’an-ı Kerim eğitimi ve tecvit eğitimi ile, Masum Bayraktar Hoca Efendinin Dünya tarihinde ilk defa olan anlatımlı mukabelesi ile binlerce insanımızın Kuranı Kerim ile tanışmasına ve hatim etmesine öncülük etti.

Canlı olarak ekrana taşıdığımız Ana Haber, ara haber ve manşetten milletiyle tüm dünya gündemini en hızlı ve doğru olarak İslami yayınlarla halkımıza ulaştırdık.

Siz sorun Biz söyleyelim ve sürahi programları ile günümüz gerçekleri ile alakalı her türlü insanımızın aklında soru işareti olan sorulara canlı yayınlarla cevap verdik.

Gündem ve Ekonomi, Dostane, Olgun Bakış, Kandil, Sosyal Pencere, on altıncı gün, Haftanın Yorumu, Artı Eksi Medya programları ile gündemi yakın takibe aldık.

Saklı Gerçekler ve Tarih Vakti programları ile bilinmeyen gerçekleri ortaya koyduk.

Hadis deryası, Dualar, Biz bize, Peygamberler Tarihi, Yeryüzü Yıldızları, Altın Silsile, Hakikat İncileri, Derviş Sohbetleri, Hanımlara İnciler, Kıssadan Hisse ile Manevi değerlerimizi halkımıza aktardık.

Altın Çocuklar, Büyüdükçe, Bu Farz Benim, talebelerimizin sunumları, genç hafız ve hocalarımızın sunduğu Örnek Genç ve 1 inci olan İslami yarışmalarla medreselerimizdeki talebe faaliyetlerimizi göstererek, gerçek eğitimin nasıl olacağını tüm dünyaya izlettik.

Halkın Nabzı, Ayda Bir Anadolu ve Adım Adım Türkiye ile Türkiye’mizin nabzını tuttuk.

Özel gün ve geceler, cuma hutbeleri ve vaazları, Ramazanı Şerifte bitmek bilmeyen ciddi bir çalışma ve azimle Özel İftara Yakın ve Özel Sahur Programları ile teravih sohbetleri ve daha nice nice programlarla sizlere bu güzelliği taşımaya devam ettik.

Efendi Hazretlerimizin anlayışını tüm dünyaya, özellikle İngiltere’nin en ücra köşesindeki bir köye kadar ulaştırabilmek için, Efendi Hazretlerimizin Kıymetli Hocamıza buyurduğu “ Siz gençsiniz, tüm Dünyaya hizmet edeceksiniz” müjdesini tüm heyecan ve samimiyetimizle çalışmaya devam ediyoruz.

Çalışmak bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Bizi izlemeye devam edin.

Fatih medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın