FM TV ÇALIŞANLARINA | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

FM TV ÇALIŞANLARINA


 Emri bil maruf hizmetini her alan ve her sistemde yürüten Fatih medreseleri hocalarımız ve dava arkadaşlarımız, hep beraberce bir davaya sahip çıktığı zaman, önümüzde hiçbir çalışmanın duramayacağını gördük.

Rabbimizin inayeti, Efendi Hazretlerimizin himmeti ve hocamızın duası ve ön açması ile birlikte, adım adım ilk Önce medrese hizmetini, akabinde konferans çalışmalarını, akabinde dergi ve gazete çalışmalarını, onun ötesinde Efendi Eğitim Kurumlarımız derken şimdi de tüm insanlık için olmazsa olmazımız FM televizyonumuz kanalımızı açtık.

Bizlerin aklına ve hayaline gelemeyecek hizmetlerin önderliğinde bizleri buluşturan sevgili hocamız, her daim bizim yetişmemizi ve hep en önde olmamızı istedi. Bizlerin önüne set koymak isteyenlerin önünde dimdik durup, yılmayıp bizlere güzel örnek ve önder olan sevgili hocamız, kurumumuza karşı tüm karalamalara rağmen şu anda bizleri tüm Türkiye halkına ve dünya Müslümanlarına sevdirdi elhamdülillah.

Yıllarca verilen emeklerin karşısında bizleri Zahiri Ve batini yetiştiren sevgili hocamız, bizlere verilen vazifelerimizde de bizi her daim izlemekte ve takip etmektedir. Unutmayalım ki bizim başarımız sevgili hocamızın başarısı olarak kabul edilirken, her türlü eksikliğimiz de yine sevgili hocamıza geri dönmektedir.

Bu değerlendirmeleri İle birlikte şu anda milyonların takip ettiği televizyon çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor. Bir yaşını dolduran televizyonumuzda hep beraberce canlı canlı şahit olduk ki dünyanın her yerinde olduğumuzu bizlere hissettirdi.

Televizyonumuz ile beraber ulaşmak istediğimiz her alana girdik. Efendi Hazretlerimizin ahlak ve şuurunu, medrese hassasiyetini her evin içine girerek aktardık. Olumlu olumsuz tüm dikkatleri üzerimize çektik. Devletimizin tepesinden en aşağıya kadar tebrik ve takdir mesajları aldık. Sohbetlerimiz, derslerimiz yüzlere ulaşırken şimdi 1000’lere, milyonlara ulaşmaya başladı. Bize bu güzelliği sunan sevgili hocamıza çok ama çok teşekkür ederiz.

Her çalışmaya başladığımız gibi televizyon çalışmasına da büyük bir iştiyak ve azimle başladık. Heyecanımız, içtenliğimiz hem kendimizi etkiliyor, hem de kendimizin etkilenmesiyle beraber izleyicileri de etkiliyordu. Çünkü kalpler Allah’ın elinde idi. Senin kalbin tüm Ümmet için atarsa, Allah’ta senin düşüncelerini, senin arzularını tüm ümmete duyurur, yeter ki bizler bu davaya daha çok sahip çıkalım.

Rabbimizin bize inam ettiği bu güzel kapıyı kapamayalım.  Bu televizyon sayesinde nice insanlar Kur’an-ı Kerim ile tanıştı ve hatim indirdi. Binlerce insan peygamberimizin sünneti olan cübbe, şalvar ve sarığı bu televizyonla beraber sevdi ve devamlı bu kisve ile ekrana çıkmamız ile birlikte halk içinde kisveyi normal hale getirttik. Milleti Efendi Hazretlerimize âşık ettik. Nice insanların ders almasına vesile olduk. Tepeden tırnağa tüm insanlara İslami yönden bakış acısını öğrettik. Her olaya islami bakış açısından değerlendirebileceğimizi gösterdik, demek ki oluyormuş dedirttik.

Bununla birlikte bir konu üzerinde daha durmak istiyoruz ki televizyonda programa çıkan hocalarımız gün geçmesin ki yeni konu ve gündemlerle karşı karşıya kalıyorlar. Burada bizim düştüğümüz en büyük hata “bana göre böyledir ya da gönlüme şöyle geldi veya zannımca şöyledir” gibi söylediği bu ifadeler bizi ve kanalımızı tehlikeye düşürebilir. Aynı şekilde senin hizmet ve programınla bir insanın hidayetine ulaşması ve doğru yola yani ehlisünnet itikadını ve anlayışını bulması ile beraber nasıl ki ecir ve sevap bakımından bize ulaşsa da, tam tersi bir durumda da Allah muhafaza bir insanın yanlış bilgilendirmesi ile beraber vebale de girmiş oluruz.

Bizden istenen konuları iyi analiz edip, güzel araştırmak, kaynak ve delileriyle sunumumuzu hazırlamak, bir konuyu anlatırken konumuza hâkim olmamız gerekmektedir.

Fatih Medreseleri tüm çalışan kadroları! Rabbim bizleri istikametten ayırmasın! Kalplerimizdeki heyecanımızı her daim arttırsın! Sevgili Mürşidimiz Efendi Hazretlerimize güzel bir evlat, hocamıza güzel bir talebe olmayı nasip eylesin.

Gayret, iştiyak, Azim, istikamet, söz dinleme bizden. Muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın