Gâvur'dan Dost Olmaz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gâvur’dan Dost Olmaz


Her zaman söylediğimiz gibi Bugün de yine aynı şeyi söylüyoruz gâvurdan dost olmaz. Gâvur hiçbir zaman Müslümanın menfaatini, iyiliğini gözetmez.  İlk etapta bazı ifadeler de, bazı davranışlarında Müslümanları gözetiyor gibi gözükse de bunun altında yatan kesinlikle sinsi bir planı vardır, oradan büyük bir çıkar elde edecektir. Yahut da İleriki aşamalar için kendisine bir altyapı çalışması yapıyor demektir.
Malumunuz son zamanlarda Doğu bölgesi ile alakalı ciddi manada sıkıntılar yaşamaktayız.
Türkiye’miz kendisi için görmüş olduğu ulusal tehditleri her zaman bertaraf edecektir. Sınırlarımızdan uzaklaştırıp kendi vatanımızın güvenliğini sağlayacaktır. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Fakat son zamanlarda TSK’mızın büyük hamleleri neticesinde birçok Avrupa ülkesinde en başta Amerika olmak üzere, Fransa, İngiltere buna benzer birçok ülkelerden bu hususta ciddi manada rahatsızlıkları olduğunu görmekteyiz.  Aleni bir şekilde vatanımızı, ülkemizi bölmeye çalışan, her türlü hainliği yapan terör örgütlerine bu saydığımız ülkeler ve daha niceleri terör olarak görmediklerini açık bir şekilde ifade ediyorlar.  Kendimize göre müttefikimiz zannettiğimiz, dostumuz dediğimiz bu ülkelerin hiç de bizimle bir dostluk bağının olmadığını, müttefik olma durumlarının olmadığını zaten Kuranı azimüşşan bizlere 1400 sene evvel den haber vermektedir.  Fakat halkımızdan bazı insanlar yahut devlet erkânından bazı büyüklerimizin Avrupa’daki ülkelere karşı içten içe bir sempati duyduklarını, dost olarak ilan ettiklerini görmekteyiz. Yıllardır ortaya koyarak haykırdığımız, asla bunlardan bize dost olmayacağını ifade ettiğimiz halde maalesef bir türlü sesimizi duyuramadık.  Bugün yine aynı yerdeyiz. Bizler düşüncelerimizi değiştirmedik, değiştirmeyeceğiz de. Çünkü bugün hep beraber yine gördük ki “Müslümanın Müslümandan başka dostu olmaz.”  Sınır ötesinde YPG diye bir terör örgütü var. Bu örgüt Türkiye’miz için açık bir sıkıntı. Vatanımıza her türlü hainliği ve saldırıyı reva gören bu örgütü TSK mız top mermileriyle vurduğu zaman Amerika başta olmak üzere Fransa, İngiltere ve bütün Avrupa ülkelerinin rahatsız olması, ateşkes çağrısı, bizlere bir şeyler çağrıştırmıyor mu? Bizim terör dediğimiz YPG’ ye Amerika’nın biz onları terör örgütü olarak görmüyoruz demesi bizlerin hala kendimize gelmemize sebep olmuyor mu? Hani Amerika dostumuzdu, müttefikimizdi. Allah bunlardan size dost olmaz buyururken sen onları dost olarak ilan edersen yolda bırakır, arkamızdan hançerlerler. O yüzden bu işin tecrübesine gerek yok. Bu insanlar daha yüz yıl önce bizleri yer yeryüzünden silmek için bütün ordularıyla Çanakkale’de üzerlerimize gelmişken, bugün biz bunlarla nasıl aynı masaya oturur, onlara karşı sevgi besleyebiliriz.  Burada değişen bir kişi var oda biziz. Çünkü o günleri unuttuk, o günlerin üzerine sünger çektik. Ama o insanlar aynı yerdeler. Fırsatını bulduklarında bizi bir kaşık suda boğmak için fırsat kollamaktadırlar. Bununla beraber Almanya’nın son zamanlarda bize karşı ılımlı yaklaşımını, sanki açılan bir rahmet kapısı gibi gören zavallı insanlarımızın olduğunu görmekteyiz.

Çanakkale’ye baktığımızda, o zaman müttefikimiz görünen Almanların bizlere ne büyük yanlışlar yaptığını tarih her şeyiyle ortaya koymaktadır. Ticaret yapılabilir fakat sırtımızı asla dayamamalıyız. Eğer Kur’an-ı Azimüşşana kulak verirsek o bizler için şöyle haber veriyor “ “Ey müminler. Gevşemeyin ve üzülmeyin. Eğer mümin iseniz üstün gelecek, üstün olacak sizlersiniz.”

Halkımızı Uyandırmak Bizden, Muvaffakıyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın