Halkımızdan Bir Destan Daha | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Halkımızdan Bir Destan Daha


7 Ağustos 2016 tarihinde halkımız yeni bir destan daha yazdı. Büyüğünden küçüğüne bayanından erkeğine, gencinden ihtiyarına mesele vatansa bu ruh bedende olduğu sürece biz buradayız dercesine müthiş bir katılım vardı Elhamdülillah. Hasta gazi demeden, güneş sıcak demeden, açlık susuzluğa bakmadan neredeyse 10 saat gibi ayakta durarak vazifeden geri kalmadılar. Tüm zor şartlara imkânsızlıklara rağmen Çanakkale’yi geçilmez yapan ruh, Kıbrıs’ı teslim etmeyen bu asil millet, 7 Ağustos’ta dünyaya yine kendini gösterdi. Saatlerce asla heyecanını kaybetmeyen, vatanın önemini tüm dünyaya tekrar gösteren, kâfire korku, dosta emniyet veren, düğüne gider gibi şahadete giden bu halkın önünü kimse kesemeyecektir. O müthiş kalabalıkta kendisine has asil duruşla Amerika’ya, Avrupa’ya NATO ve ABD’yi yerinden hoplatan, biz buradayız ve buradan ayrılmayız diyen işte bu halka, şerefli, imanlı Müslüman budur denir. Her şey çok güzeldi. Programın akışı özellikle Kuran ziyafeti ile başlanması, akabinde dua ile devam edilmesi gerçekten takdire şayan bir hareketti. Olması gerektiği şekilde oldu. Bu yüzden dolayı hükümetimizi bu inceliğinden dolayı takdir ediyoruz. Her şey güzeldi her şey mükemmeldi. Halkımızın heyecanı, liderlerin heyecanı gayet çok güzeldi. Fakat liderlerimize bu yazılarını hazırlayan kişiler biraz daha derslerine çalışsalardı daha da mükemmel olacaktı. Hep aynı minvalde, klasik ifade ve konular üzerinde olmamalıydı. 5 milyon kişiye seslenilen yazı daha heyecan dolu, maneviyat yüklü, ön açıcı, halkımızı takdir edici, onlarla bugünlere gelindiği, onların fedakârlığıyla bu mitingin gerçekleştiği, bu halkın dünyaya ışık tutacağını, dünya Müslümanların kendilerine ihtiyacı olduğunu ifade eden cümleler olsaydı daha güzel olurdu diye düşünüyoruz.

Bu halkın gündemi boş şeylerle doldurulmamalı, halkımız kendini gösterdi. Nasıl yönlendirilirse öyle hareket ediyor. Öyleyse Kur’an’a yönlendirmeliyiz, Peygamberimizin yaşantısına yönlendirmeliyiz, haramlardan uzak tutmaya Allah’a yönelmeye yönlendirmeliyiz. Yoksa vatanımıza, halkımıza, gençliğimize yazık olur, haksızlık olur.

Hepimizin ifade ettiği gibi gelin 15 Temmuz hepimiz için bir milat olsun, dönüm noktası olsun. Rabbimizin dediği olsun. Aynı günleri tekrar yaşamak istemiyorsak, vatanımıza kast edilmesini istemiyorsak, bir sabah kalktığımızda gâvur uçaklarının üzerimizde uçmasını istemiyorsak, eski yaşantıya dur demeliyiz. Haramlara dur demeliyiz. İbadetlerimize çeki düzen vermeliyiz. Sensin ya Rabbi: Sen ne buyuruyorsan o olsun demeliyiz. Ben isteklerimi arzularımı bırakıyorum. Senin Rıza’na koşuyorum demeliyiz.

Halkımızla Beraber Olmak Bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın