Hocamızın 23.10.2014 Tarihli Sefaköy Sohbeti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hocamızın 23.10.2014 Tarihli Sefaköy Sohbeti


Hocamız 23.10.2014 tarihinde Sefaköy Mescidi’nde sohbet düzenledi.

Sohbetten başlıklar;

Dünyaya geliş maksadımız nedir?

Rabbimizi gerçekten seviyor muyuz?

Rabbimizi hakkıyla tanımaya çalışıyor muyuz?

Sohbet Meclislerine katılmamızdaki maksadımız Rabbimizdir. Mevla da mükafatını verecektir.

Mevla’nın dostluğunu kazanlara müjdeler olsun, Çünkü Mevla dostluğunu kazanan kişiden asla dostluğunu geri çekmez.

Mevla’nın dostu olmak, Dünya ve Ahiret kurtuluşu demektir.

Sevdiğin birini anlat deseler sabahlara kadar onun güzelliklerini anlatırsın, ama çok sevdiğimizi iddia ettiğimiz Rabbimizi anlat deseler anlatamayız.

Tüm Peygamberlerin Mevla’ya yakınlıkları vardır ama Mevla ile aralarında perde vardır. Ama Peygamberimiz ile Mevla arasında hiçbir perde yoktur. Ümmeti Muhammed’e ise manevi miraç hediye edilmiştir, fakat farkında değiliz.

Ömrün boyunca dizilerin vardı, maçların vardı, her türlü dünyevî zevklerin vardı, ama Rabbin ile ne yakınlığın vardı diye sorarsa Mevla ne deriz? İnşallah mükemmel bir yakınlığımız vardı diyebiliriz.

Mevlamız “Ölmeden önce ölünüz” buyuruyor; Yani kalbini Mevla’nın nuruyla sevgisiyle doldurmak, Mevla’yı hakkıyla tanımak, Mevla’nın dostu olmak; “Ölmeden önce ölmektir!”

Gideceğin yerin neresi olduğu biliyor musun?
Bilmiyorsun, peki o zaman neden Mevla’nın dostluğunu kazanmıyorsun!

Kur’an-ı Kerim Ahirette kullanacağımız bir kitap değildir! Dünyada kullanıp Ahirette onunla hesaba çekileceğimiz bir kitaptır.

-Mevla “Ey kulum bana biraz Kur’an-ı Kerim oku” buyurursa, beceremem Ya Rabbi mi diyeceğiz, gerçekten çok merak ediyorum ne diyeceğiz Rabbimize!

Ölümden korkuyoruz, neden korkuyoruz ki, Allah dostları orada, Peygamberimiz orada, Rabbimiz orada bütün sevdiklerimiz orada! Yoksa sadece sevdiğimizi iddia mı ediyoruz!

 

 

 

Yorum yapın
  1. engin öcal diyorki;

   dünyaya gelme maksadımız. ALLAHIMIZA kulluk,PEYGAMBERİMİZ MUHAMMED MUSTAFA S.A.V ÜMMED.MEVLAMIZ BUYURUYOR. insanları yarattım bana kulluk etsin beni bilsinler.dikkatinizi çekerim MEVLAMIZ ne buyuruyor.beni bilsinler. şimdi dersiniski öyleşeymi olur ALLAHIMIZ öyle diyor bende yazıyorum. tabi sizlerin çoğu anlamaz nedeni ne kuranı kerim dinlersin ne kuran bilirsin anlamassın tabi.amma ben yazarsam doğruları yazmakla hükümlüyüm.insan çaycıda yetişir çaycılığı öğrenir.köftecide çalışır köfteciliği öğrenir.ALLAHIMIZIDA MÜRŞÜDİ KAMİL ZATLARDA ÖĞRENİRSİN bilmem anladınızmı.vessalam.

  2. tarık şimşek diyorki;

   engin kardeşim bravo çok iyi oldu beni aydınlattığın için.

  3. dursun taşkıran diyorki;

   engin kardeş helaaaaal olsun sana.