İhvan Buluşmayı Değerlendirdi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İhvan Buluşmayı Değerlendirdi


ALLAH RIZASI İÇİN BUNA SON VERİN

Fatih Medreselerinin geçen Pazar günü eski ihvanları buluşturma programına katıldım. Güzel bir organizasyonla karşılaştım. Bizleri özel arabalar ile Fatih’ten alıp Beykoz ilçesinin Çengeldere mahallesinde bulunan Genel Merkez binasına götürdüler. Açıkçası Hoca Kardeşlerimizin sıcak ve samimi ilgisi beni çok şaşırttı. Merkez Binası gayet nezih bir mekândı. İçinde büyük mescit ve organizasyonlar için yapılmış güzel bir toplantı salonu vardı. Program, aşırlar ve sohbetler eşliğinde manevi bir hava içeresinde geçti. Yemek ikramı, yapılan hizmet ve ilgi alaka oldukça yüksekti. Hoca arkadaşlarımızın, eski ihvanları bir araya getiren bu güzel çalışmayı yapmaları bence çok yerinde olmuş. Bana, gitme ne yapacaksın! Onlar Efendi Hazretlerinden ayrı çalışıyorlar, cemaatimizle bir ilgileri yok denildi ama ben söylenenlere kulak asmayıp davete icabet ettim. Dedikleri gibi olumsuz hiçbir şeyle karşılaşmadım. O kadar yaygara koparanların ve engellemeye çalışanların bunu ne için yaptıklarını bilmiyorum.

Program çok güzeldi. Hoca arkadaşların ilgi ve alakalarından da çok memnun kaldım. Programa gitmeyin, katılmayın diyerek ortalığı karıştıranları hiç anlamıyorum. Müslümanlar zaten param parça olmuş durumda. Her yerde zulüm almış başını gitmişken. Biz Müslümanlarda kendi içimizde birbirimizle uğraşıyoruz. Kimler bu işi yapıyor bilmiyorum ama Allah rızası için bu tür husumete ve ayrılılara artık bir son verilsin. Müslümanların kafası kâfirin oyunlarıyla zaten yeterince karışmış durumda. Birde bizler cemaatimizi karıştırmak için uğraşmayalım. Birlikten hiçbir zaman zarar gelmez. Müslümanların başına ne geldi ise hep ayrılıktan gelmiştir. Artık bunu görmemiz gerekir.

Ben bu cemaatin bir mensubu olarak ayrılıklardan ve herkesin başına buyruk işler yapmasından oldukça rahatsızım. O yüzden nerede birleştirici ve kardeşliği pekiştirici bir program varsa katılıyorum. Denilen onca şeye rağmen programa katıldım ve çok memnun kaldım. Allah bu tür organizasyonları yapanlardan ve vesile olanlardan razı olsun. Ayrılığı ve cemaatimizi yıpratmaya çalışanları da önce Allah’ a sonrada Efendi Hazretlerimize havale ediyorum.

 

REŞİT KAZANCI HOCA

 

EFENDİ HAZRETLERİMİZİN ASKERLİK ARKADAŞI

 

MEDİNELİ ALİ HOCA KONUŞMASI

Yorum yapın