İstanbul Genel Hocalar Toplantısı (17.06.2014) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

İstanbul Genel Hocalar Toplantısı (17.06.2014)


Fatih Medreseleri Haftalık İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı yapıldı.

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin yapmış olduğu umre vazifesinden sonra, İstanbul Bölgesel Hocalar Toplantısı Genel Merkez binamızda yapılmaya devam ediyor.

Yapılan toplantıda konuşan Hoca Efendi; “Şuanda yaz talebesiyle ilgili güzel bir çalışma var, bu çalışma ile birlikte gençliğimize sahip çıkacağız onları medreselere kazandıracağız.

Önümüzde Ramazan-ı Şerif ayı var, bu ayın bereketini hissetmek istiyorsak bugünden hazırlığımızı yapmak lazım eğer Ramazan bereketli geçerse sene bereketli geçer.

Biz güzel bir hizmet yapmak istersek kendimizi her zaman yenilemeliyiz, Fatih Medreseleri olarak her şeyi masaya yatırmamız lazım daha ileri nasıl gideriz bunu düşünmeliyiz.

Herkes mevkiinde, konumunda sağlam olursa, yapmış olduğumuz vazife ne olursa olsun gerek Mescidlerde imamlık, gerekse Hocalık, gerekse dış vazifelerde mükemmeliyeti yakalarsa önümüzde kimse duramaz.

Kendimizi bu yeniliklere, açılımlara, çalışmalara ve mücadelelere hazırlayacağız, daha büyük vazifeler bizleri bekliyor.

Birinci vazifemiz Mevla Teala’nın razı olduğu işlerdir.

İkinci vazifemiz bulunmuş olduğumuz konumlarda kaliteyi göstermek

Üçüncü vazifemiz tembellik yapma hakkımız yok, Çünkü sen örneksin.

Şimdi adamlar hak olmayan davalarında her türlü fedakarlıkları yapıyorlar, bizlerde fedakarlıklarımızı biraz daha arttıracağız.

Özendiğimiz hayat sahabe hayati ama yasadığımız hayat kral hayati” diyen Hoca Efendi sözlerini tamamlayarak, konuşmayı diğer heyet hocalara bıraktı.

Heyet Kurulu üyelerimizin konuşmasının ardından bölgeler kendi aralarında toplantı yaparak yemek ikramı ile toplantı sonlandırıldı.

no images were found

Yorum yapın