Manisa Şubemizin Sene Sonu Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Manisa Şubemizin Sene Sonu Merasimi


Fatih Medreseleri Manisa şubemizin düzenlemiş olduğu 2013-2014 yılsonu merasimine Manisa halkı yoğun ilgi gösterdi.

Okul öncesi Kur’an eğitimi, ezber dersleri, sureler, dualar, ahlak, el beceri dersleri alan kız ve erkek Yaşları 4-5-6 olan minik yavrularımız sene içerisinde Kur’an-ı Kerim’e geçip kısa süre içerisinde hatim ettiler.

“Sizin en hayırlınız Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir.” Hadisi şerifine nail olan çocuklarımıza bakarak büyük ders çıkarmalıyız. Yaşlarına bakarak kendilerinden büyüklerinden fazla bilgileri var. Dışarıya çıksak 4 büyük meleği sorsak çoğu kişi bilmez. Belli namaz vakitlerini, süreleri okumalarını söylesek belki de hiç Kur’an bilmiyorlardır.

Mevla Teala buyuruyor; “Muhakkak ki bu Kur’an-ı biz indirdik ve O’nu biz koruyacağız”

Hz. Allah onu neyle koruyacak işte bu yavrularla koruyacak, hafızlarla koruyacak sizlerle koruyacak inşaallah. Allah’ım Kur’an-ı son anımıza kadar muhafaza etmeyi hepimize ikram eylesin.

Eğer biz Kur’an’a sahip çıkarsak Allah da bize sahip çıkar. Biz Kur’an’a sımsıkı sarılırsak Allah da bize Rahmetini, bereketini, güzelliğini nasip eder. Biz Kur’an’a sahip çıkarsak Allah da bizi dünyada söz sahibi yapar.

Efendi Hazretlerimizin (k.s.) buyurduğu gibi “Her mahalleye bir kız bir erkek medresesi açın” Yine ne buyurdu; “Ey talebeler ve hocalar siz direksiz kubbelerin direkleri kurumuş toprakların yağmur yüklü bulutlarısınız.”

Elhamdulillah Allah bizi bu yola koydu. Mevla Teala bizi bu yolda Dünyanın her köşesine Kur’an nurunu taşıyıncaya kadar gayret göstermeyi cümlemize nasip eylesin. (Amin)

 

Yorum yapın