Muhammed Kamer Hocamızın Düğün Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Muhammed Kamer Hocamızın Düğün Merasimi


Fatih Medreseleri Hocalarından Muhammed Kamer Hocamızın Habipler Düğün Salonu’nda düğünü yapıldı.

 

Düğün merasimi damadımız Muhammed Kamer Hocanın Aşrı şerifi ile şaşladı.

 

Ardından Selim Ulusal Hoca konuşma yaparak; “Rabbimiz bize soruyor, dünyada mutlu ve huzurlu olmak istiyor musunuz? Tabi ki hepimiz istiyoruz. O zaman her şeyin bir kuralı olduğu gibi bunun kuralının da salih amel işlemek olduğunu Rabbimiz bizlere ayeti kerimesinde bildiriyor” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

videotiklaaaa1121

 

Ardından davet üzerine kürsüye çıkan M. Ali Şeker Hoca bir hadisi şerif ile nasihatte bulunarak “Müslümanın Müslüman üzerinde 5 hakkın vardır.

 

1- Aksırarak elhamdülillah diyen kimseye yerhamükellah demek

2- Hasta ziyareti

3- Selam vermek

4- Cenazeye katılmak

5- Davete icabet etmek

 

Bizlerde bu davete icabet ederek Peygamberimiz (s.a.v.)’in sünnetini ihya ettiğimiz gibi diğer sünnetlerini de ihya edebilmeyi hepimize nasip eylesin” diyerek sözlerini tamamlayıp, teşekkürlerle birlikte sözlerini tamamladı.

 

Ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi günün anlam ve öneminden bahsetmesi üzere kürsüye davet edildi.

 

Hoca Efendi konuşmasında bir ayet ve bir hadis ile damat Hocamız ve gelin hanıma nasihatte bulunurken misafirlerinde bu ayet ve hadisleri dikkate alması gerektiğini vurguladı.

 

Sohbetinde gençleri evliliğe teşvik etmemiz gerektiğine dikkat çeken Hoca Efendi “Sizden Bekar olanları evlendiriniz” ayeti kerimesini okuyarak bu konuda duyarsız olmamamız teşvik edici olmamız gerektiğini söyleyerek “bir zina arşın yıkılmasına sebeptir, gençlerimizi evlenmeye teşvik edelim, gelecekleri ne olacak diye düşünmeyelim, Rabbimiz “Eğer fakir iseler, fazlımdan zengin edeceğim” buyuruyor diyerek,  gençlerin kesinlikle teşvik edilerek her türlü desteğin sağlanması gerektiğini vurguladı.

 

Geçimsizlik sıkıntısından dert yapan kişilere de öğütte bulunan Hoca Efendi; “Geçimsizliğin sıkıntısı israf ve hoş olmayan alışkanlıklardır. Sen gider tekel’e çalışırsan geçinemezsin. Allah’ın Rahmeti geniştir, herkesin ne derdi olduğunu bilir, yeter ki biz istemesini bilelim” diyerek sohbetini tamamlayan Hoca Efendi damat ve gelin hanıma dualarda bulundu.

 

Sohbet ziyafetinin ardından düğün yemeği dağıtılarak sona erdi.

 

Muhammed Kamer Hocamıza ve gelin hoca kardeşimize Rabbimizden bir ömür boyu sağlıklı, huzur ve mutluluklar dileyerek, İslam yolundan ömür boyu ayrılmadan bu kutlu görevi nesillerine de aktarabilmelerini temenni ederiz.

 

nixy7444

Yorum yapın