Sosyal Darbe | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sosyal Darbe


Ülke olarak hep birlikte çok ciddi bir süreçten geçiyoruz. Tüm halk ve birey olarak konulara vakıf olmak ve bir vatandaş olarak bizzat konunun içinde bulunmak istiyoruz. Bu sebeple devamlı bir şekilde kimi zaman insanlarla birebir, kimi zaman topluluklarla ve teşkilatlarla, kimi zaman da sosyal medyadan bilgi alışverişini sağlamaya çalışıyoruz.

Gün geçmiyor ki, hatta saat geçmiyor ki taze taze bilgiler ediniyoruz. Sosyal medyanın kullanıcılarının çokluğu, yayın yapan haber kuruluşları ve toplumu ilgilendiren toplu mesaj aktarımları ile bir yönelme ve yönlendirme anlayışına girdik.

7’den 70’e herkesin kullandığı sosyal ağ penceresi ile birlikte herkes kendi fikir, öneri ve çözüm için öngörülerini doğru veya yanlış aktarmaya başladı. Kendi attığı mesajı 3 gün sonra başka bir kimse de gören kişi; “bak doğruymuş” diyerek kendini haklı çıkartmaya başladı.

Gereksiz bilgi fazlalığına ve bu sebeple ciddi bir bilgi kirliliğine sebep olunan her saat geçmesin ki hop oturup, hop kalkıyoruz.

Bizlere tank, tüfek ile darbe yapamayanlar kafalarımızı karıştırarak sosyal darbe yapmaya çalışıyorlar.

Ciddiye alarak okuduğumuz haberleri, artık bu da yalandır, safsatadır diyerek bu işten sıkılmaya başladık.

Sosyal darbe ile kafamızın karışması yetmeyip, ruh halimiz de değişti. Bilgilerin nereden, nasıl geleceğini artık çözemez olduk.

Bu hal böyle devam ederse, vücudumuz bu darbeyi kaldıramaz. Artık ne olacaksa olsun deyip kenara çekilmekte kurtuluşu bulacağız.

Bu sebep ve sonuç ilişkileri dairesinde acilen bilgi kirliliğinin son bulup, tek yerden her daim bilgilendirilirsek bu bizim akıbetimiz açısından daha iyi olacaktır.

Uyarmak bizden, muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın