Sultan Ahmet Meydanındaki Patlama | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Sultan Ahmet Meydanındaki Patlama


Yine her zamanki gibi dış mihraklar iş başında. Müslümanları ve Türkiye’mizi kargaşaya itmek için her türlü çalışmalarına hız vermiş durumdalar. İstanbul Sultanahmet Meydanında patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği patlamada 10 kişinin öldüğünü, 15 kişinin yaralandığını açıkladı. Ölenlerden Müslüman olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara Şifalar dileriz. Sultanahmet patlaması ile alakalı yine yeniden dış güçlerin inceden inceye devletimize karşı sinsice planlanmış olduğu olayların gün yüzüne çıktığını görmekteyiz.

Gün geçmiyor ki her geçen zaman içinde vatanımızın dört bir yanında tefrika halkımızı sıkıntıya düşürecek bir eylemde olmasınlar. Her geçen gün duymuş olduğumuz yahut şahit olduğumuz olaylar bizlere bunu devamlı surette kanıtlamaktadır. Bu sefer kirli ellerin Durağı tüm dünyanın gözbebeği konumunda olan Sultan Ahmet Ayasofya Merkezi idi. Burada yapılacak bir eylem otomatik olarak tüm devletlerin dikkatini çekecektir ve çekti de.  Ama Elhamdülillah halkımız yine sağduyuyla hareket ederek o bozguncuların oyununa gelmedi.

Ülkemize kara bulut gibi çöken kirli ellerin maksadı birliğimizi bozmak, bizleri ayrıştırmak, devamlı büyüyen Türkiye’nin önüne dinamit yerleştirmektir.  Kur’an-ı Kerim aslında günümüzü ne güzel anlatıyor değil mi? “Ne zaman onlara ülkede fesat çıkarmayın denilse biz sadece barışçıyız,  ortalığı düzeltmekten başka işimiz yok derler. Şunu bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir.  Lakin anlamazlar”. (Bakara suresi 11-12.)

Dünyada diplomasi seçeneklerinden biri de maalesef terördür. Ve bunların arkasında en önde İsrail ve Rusya gelmektedir. Sıkışmış oldukları zaman başvuracakları ilk hamle terör olaylarıdır. Bununla beraber istediklerini dikte etmeye çalışacaklardır. Tabi bunu yine Müslümanların üzerine oynayarak yapmaya kalkışıyorlar.

Özellikle Rusya Suriye’de Etkin olmak için önünde tehdit olarak gördüğü Türkiye’yi diplomasisiyle esir almaya çalışmış ve buna devam etmektedir. Türkiye’deki patlamanın daeş tarafından yapıldığını biliyoruz. Rusya’nın da daeş ile ne kadar iç içe olduğunu da farkındayız. Daeş’e  maddi Finans sağladığını ve onları yönlendirdiğini tüm halkımız bilmektedir.

Kâinat var olduğu müddetçe, biz Müslümanlar kendimize gelinceye kadar, Rabbimize yönelinceye kadar, hep beraber Kuran ve Sünnet çizgisinde buluşuncaya kadar küfür bizleri sıkıntıya düşürmekten geri durmayacaktır.

Rabbimize Yönelmek Bizden, Muvaffakiyet Allah’tandır.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın