Türkiye Hatibini Seçiyor "Erzurum" Etabı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor “Erzurum” Etabı


dsc_0151

Erzurum Türkiye Hatibini Seçiyor yarışması Belediye Kültür Salonu’nda 27 Ocak 2013 saat 14.00’da yapıldı.

 

Ahmet Binici hoca açılış konuşması yaptı, konuşmasında bu ayın Peygamberimizin doğum zamanı olduğuna vurgu yaptı. Dışarı da kar kış olmasına rağmen programa katılan tüm herkese teşekkür etti.

 

videotiklaaaa11

 

 

Sunucu Ahmet Binici Hoca Jüri üyeleri davet etti. Jüri üyeleri; Üniversite de tasavvuf profesörü İsa Çelik, İlahiyet Fakültesi Mezunu Mikail Dumlu, Ulu Cami İmam Hatibi Metin Katkat, İlahiyat Fakültesi Mezunu ve Erzurum Deniz Feneri Derneği Başkanı Ali Hoca, Lise öğretmeni Yusuf Demir.

 

Program Nimetullah Kara hocanın aşrı şerifi ile devam etti.

 

Erzurum şubesinde hem okula gidip, hem Kur’an dersleri alan Yusuf Keser bir ayet manası vererek Razı olduklarını gönüllerimize ikram eyle, razı olmadıklarını da bizden terk eyle diyerek ayet manasını tamamladı.

 

İnsan ve önemini Reşit Kazancı hoca Mevla Teala’nın insanı şerefli kıldığını, en güzel şeylerle rızıklandırdığını ifade etmiştir.

 

Erzurum talebelerinden Muhammed Zuhel “Hiçbir baba çocuğuna güzel terbiyeden daha üstün hediye vermiş olamaz” hadisi şerifini okudu.

 

İslam da Aile hayatını anlatan Ali Akkuş hoca evlilik merasimlerinin Rabbimize uygun olması gerektiğini ve bu şekilde evlilik merasimini başlatırsak Mevla’mızın “Size huzuru ben vereceğim” ayeti unutulmamalıdır.

 

İslam da Tesettür konusunu Malatya Bölge sorumlusu Fatih Demir hoca anlattı.

 

Erzurum şubesinde hafızlık yapan Muhammed Emin Aksu sabah namazının kılınışını tüm seyircilere göstererek kıldırdı.

 

İslam da Ticaret konusu İstanbul Beykoz Çavuşbaşı Müdürü Mehmet Çukurlu hoca anlattı. Konuşmasında, Duaların kabulü helal kazançlarla ilgilidir diyerek insanların ticaret hayatında verdikleri sözde durmamaları çok kötü bir durumdur.

 

Jüri değerlendirmesini yaparken Masum Bayraktar Hoca Efendi sahneye geldi ve “Musa (a.s.)’ın kıssasını anlatarak, o gün Peygamberler sahip çıktı Allah da onlara sahip çıktı, bizlerde sahip çıkarsak Mevla da bizlere sahip çıkar” dedi.

 

Heyet kurulu üyelerinden Murat Bayaral hoca teşekkür konuşması yaparak başımızdaki idarecilerin hep hatiplik gibi programlarla yetiştiğini vurguladı.

 

Üniversite de Tasavvuf Profesörü olan İsa Çelik hoca sonuçları açıkladı; 1. Fatih Demir hoca, 2. Ali Akkuş hoca, 3. Mehmet Çukurlu, 4. Reşit Kazancı hoca.

 

Yarışmacılara plaketleri verildi, kura çekimleri yapılarak seyircilere de hediyeleri verildi ve program musafaha ile sona erdi.

 

 

 

haber1115280120132

 

 

Yorum yapın