Türkiye Hatibini Seçiyor Son Yarı Final "Sefaköy" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Hatibini Seçiyor Son Yarı Final “Sefaköy”


Fatih Medreselerinin düzenlediği “Türkiye Hatibini Seçiyor” yarışmasının yarı final son elemesi  Sefaköy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

 

Hocalar ve talebeler kategorisinde gerçekleştirilen yarışmamızın son finalistlerde belli oldu.

 

 

 

videotiklaaaa1121

 

 

 

Sunuculuğunu İbrahim Soymaz Hocanın gerçekleştirdiği programın açılış aşrını Muhammed Kamer hocamız okudu.  Hocamızın aşrı şerifinden sonra

 

Jüri üyeleri;

 

İmam Hatip Lisesi Tarih Öğretmeni Asalet Durmuş Hoca

 

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Selamettin Tunç

 

Şair ve Yazar İlyas Kılıçaslan

 

Bahçelievler Kocasinan Şehit Samet Kırbaş Okul Müdürü Mehmet Etik yerlerine davet edildi.

 

Jüri heyeti yerlerini aldıktan sonra hocalardan ilk konuşmacı olarak İslam’da Aile konusunu anlatmak üzere yarışmaya Kavacık’tan katılan Yavuz Selim Ulusal konuşmasını gerçekleştirdi.

 

Talebe kategorisinden ilk yarışmacı olarak yarışmaya İstanbul’dan katılan Hamza Furkan Sarı talebemiz namaz ile alakalı sunumunu yaptı.

 

Hoca kategorisinden 2. yarışmacı olarak yarışmaya Ankara’dan katılan Esat Kabak Hoca insan konusunu anlatmak üzere kürsüye çıkarak kendisine ayrılan on dakikalık süreyi en iyi şekilde değerlendirmek için elinden gelen mücadeleyi ortaya koydu.

 

Talebe kategorisinden 2. yarışmacı olarak yarışmaya İstanbul’dan katılan Mahmut Dülger talebemiz çocuk eğitimi ile alakalı sunumunu gerçekleştirdi.

 

Hoca kategorisinde son yarışmacı olarak İslam’da Ticaret konusunu anlatmak üzere Mustafa Kartal hocamız kürsüye çıktı kendisine ayırılan zaman diliminde ticaret konusunun ehemmiyetine arz eden sunumunu gerçekleştirdi.

 

Talebe kategorisinde üçüncü ve son yarışmacı olarak Allah ve Peygamber konusu ile alakalı sunumunu yapmak üzere Hıdır Taşkıran kürsüye çıkıp sunumunu gerçekleştirdi.

 

Jüri üyeleri değerlendirmelerini yaparken kürsüye Fatih Medreseleri Heyet Kurulu Üyesi Ahmet Binici Hoca Efendi davet edildi. Hoca Efendi yarışmanın ehemmiyetini arz eden konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ı teşekkür konuşması yapmak üzere sahneye davet etti. Başkan memnuniyetini arz ettikten sonra sözü yarışmanın sonucunu açıklamak üzere jüri sözcüsüne bıraktı.

 

Jüri yarışmanın sonucunu söyle açıkladı.

 

Hoca kategorisinde sıralama;

 

1- Yavuz Selim Ulusal

 

2- Mustafa Kartal

 

3- Esat Kabak

 

Talebe kategorisinde sıralama;

 

1- Hıdır Taşkıran

 

2- Mahmut Dülger

 

3- Hamza Furkan Sarı olarak belirlenmiştir.

 

Yarışma kura çekimi ile hediyelerin dağıtımı ve musafaha ile son buldu.

 

 

144303052013,

Yorum yapın