Türkiye Terörle Değil Küfürle Mücadele Ediyor | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Türkiye Terörle Değil Küfürle Mücadele Ediyor


Ülkemizin başkenti yine bir terör örgütü tarafından kana bulandı. Menfur saldırıda, yirmi sekiz askeri personelimiz şehit olurken çok sayıda kişide yaralandı. Terör eylemini gerçekleştiren örgütün ismi bu kez PYD olsa da aslında PKK’dan hiçbir farkı yok. Örgüt isimleri her ne kadar değişik olursa olsun hepsinin ortak bir noktası var; küfre hizmet etmek!
Terör durmuyor! Yeni yaşanan menfur saldırının şokunu ve acısını yaşarken, masum insanların kanına susamış terör örgütü PKK’da Diyarbakır-Bingöl karayolunda iş başındaydı. PKK’lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu altı askerimiz şehit oldu ve bir askerimizde ağır yaralandı. Saldırıda hain örgütün bir ton patlayıcı madde kullandığı ve 350 metrelik kabloyla patlayıcıyı infilak ettirdikleri ortaya çıktı.

Küfrün eliyle beslenen ve palazlanan terör örgütleri durmak bilmiyor. Ülkemizi içeriden başlayarak bir savaşa sürükleme niyetinde olanlar, duracak gibide gözükmüyor. Müslüman coğrafyayı şekillendirmek isteyenler, vekâlet verdikleri terör örgütleriyle alçakça saldırmaya devam etmektedir. Kısacası karşımızda sadece basit bir terör örgütü yok! Türkiye şu anda çok uluslu bir organizasyonun tehdidi altındadır. Artık halkımızın bunu görmesi gerekir.

Vatanımızı ateş altında tutmaya çalışan terör belası, bir ülke meselesidir. Bu mesele, tehlikeli olduğu kadar çok ciddi ve önemli bir meseledir. Ancak bazı art niyetli çevreler, yaşanan bunca acı hadiselere rağmen terör meselesini politik bir malzeme haline getirerek kutuplaşmayı arttırma peşindeler. Maalesef ülkemiz topraklarında yaşayıp da vatanına ihanet edenler sadece bombalı eylem yapanlar ve silahlanıp dağa çıkanlardan ibaret değil. Ülkemizde terörizm, pek çok sahaya yayılmış durumda. Bu pisliğin temizlenmesi için tek çare var oda birlik ve beraberliğin sağlanmasıdır. Bu birliğin sağlanması da İslam’a sımsıkı sarılmak ve manevi dinamiklerimize sahip çıkmakla mümkün olacaktır. Yüce Rabbimiz, hakiki İslam kardeşliğini en kısa zamanda başta ülkemize ve tüm İslam âlemine ikram eylesin!

Ülkemizin karşısındaki asıl düşmanlar, terör örgütleri değildir. Terör örgütleri, buzdağının sadece görünen kısmıdır. Bizim asıl düşmanımız, elbette küfür ehli ülkelerdir. PYD terör örgütünü dost ilan edip destekleyen; Amerika, Rusya, İran ve Esad’a baktığımızda bunu açıkça görmekteyiz. Ülkemizi bölüp yok etmek isteyen ülkeler, elbette ki bununla sınırlı değil. Yeryüzünde yüzümüze gülüp, müttefik gibi gözüken fakat fırsatını bulduğunda hiç acımadan bizi arkamızdan hançerleyecek daha pek çok ülke var. Rabbimiz, şerlerinden emin eylesin!
Türkiye, tıpkı Nuh’un gemisi gibi Müslümanların kurtuluşuna vesile olacak en büyük gemidir. Bunu bildikleri içinde bu gemiyi içeriden ve dışarıdan batırmak için uğraşıyorlar. Rabbim fırsat vermesin! Ateş çemberi içine itildiğimiz bu zor günlerde şu iki şeyi aklımızdan asla çıkarmayalım. Birincisi Rabbimizin apaçık Kur’an’da beyan buyurduğu gibi kâfirlerden bize asla dost olmayacağı, ikincisi ise bu geminin zarar görmeden yol almasını sağlayacak olan manevi dinamiklere karşı gerekli sevgi ve hürmet!

Rabbimiz, Vatanımızı, Milletimizi Ve Tüm İslam Âlemini Küffar Ehline Karşı Muhafaza Eylesin!

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın