Van Şubemizin Merasim | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Van Şubemizin Merasim


Fotoğraf Galerisi-1

19 Haziran 2011 Pazar

Van Şubemizin Merasim, Vanlılar bir ilki yaşadı

 

Üç ayların müjdecisi, haram aylardan biri ve Allah (c.c)’ın ayı olan bu mübarek Recebi Şerif ayında, Mevla’mızın kelamı olan Kur’an-ı Kerim’in nurunun her tarafa yayılmasını kendine hedef edinen Fatih Medreselerinin Van Şubesinde henüz üç aylık eğitim gören talebelerin çalışmaları Erenoğlu Düğün salonunda büyük bir ilgiyle gerçekleştirildi.

 

Program Fatih Medreselerinin Van Bölge sorumlusu Ahmet Özcan hocamızın sunumu ile ve Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi, Yeni Duruş Dergisi yazarı ve Ankara Bölge sorumlusu Hafız Mehmet Akdemir hocamızın yanık sesiyle okuduğu Aşr-ı Şerif ile manevi atmosferin zirvesinde başlamıştır.

 

Program açılış konuşmasında Fatih Medreseleri Heyet Kurulundan Mesut Özdemir Hocamız konuşmasında Kur’an eğitiminin önemine vurgu yapmış ve mikrofonu Van medresemizde eğitim gören minik talebelere teslim etmiştir.

Yaşları 4 ila 6 arasında değişen pırıl pırıl minikler okudukları dua, ayet ve hadislerle, öğrendikleri dini bilgilerle salonda bir güneş gibi parlamış ve büyüklerine manidar mesajlar vererek örnek olmuşlardır.

 

Programın diğer renkli yanı ise Fatih Medreselerinin genç hocaları yaşları 15-17 arasında değişen pırlanta gibi değerli genç hocaların yaptıkları konuşmalar idi.

 

Osman Bayraktar, Fatih Uslu ve Abdurrahman Kalkan Hoca kardeşlerimiz, İlmin Fazileti, Kur’an’ın Fazileti ve Fatih Medreselerinin tanıtımıyla alakalı konuşmalarında derin mesajlar vermiştir.

 

Sonrasında Fatih Medreseleri kurucusu ve Genel Başkanı hocamızın Kur’anı ve İslam’ı Dünyaya yayma hususunda her bir Müslüman’a düşen vazifeyi anlatan konuşmasında dinleyenleri şöyle bir kendine getirmiştir.

 

Talebesi bol, hocası bol, maneviyatı bol olan ve bolluklar içinde sona doğru yaklaşılan merasimde sıra Anadolu’nun çeşitli illerinden gelen misafir hocalarında idi.

 

Trabzon’dan gelen Yavuz Selim Ulusal hocamız, İstanbul’dan gelen Selim Ulusal hocamız ve Malatya’dan gelen Fatih Demir hocamız yaptıkları veciz konuşmalar ile hem programa olan beğenilerini dile getirdiler, hem de Van halkına ve hocalarına teşekkür ederek memnuniyetlerini vurguladılar.

 

Böylesine dolu dolu geçen program musafaha ile son bulmuş, gönüllerde Kur’an’ın tadı, akıllarda medreselerin tadı, ağızlarda ikramın tadı ile programdan ayrılan katılımcılar huzur içinde evlerine dönmüşlerdir.

Programda emeği geçen herkesten Allah (c.c) razı olsun.

 

 

 

 

Yorum yapın