Yürüme Engelli Kardeşlerimize Umut Oluyoruz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yürüme Engelli Kardeşlerimize Umut Oluyoruz


Fatih Medreseleri Vakfı, ülkemizde ve dünyada İhtiyaç sahibi mağdur kardeşlerimize umut olmaya devam ediyor. Afrika ülkesi Uganda’da su kuyusu açarak, gıda ve giyecek yardımları yapılarak en temel ihtiyaçlar karşılanırken medrese açılışı ile de eğitime destek verildi. Yüzyıllarca kâfir beyaz insanlar tarafından sömürülen Afrikalı kardeşlerimiz, bu kez beyaz ama Müslüman olan kardeşlerinden yardım görmüş oldu.

Ülkemizde eğitim sahasında verdiği çalışmalarla binlerce hoca ve hafız yetiştiren Fatih Medreseleri Vakfı, ayrıca yardıma muhtaç olanlara da el uzatmaya devam ediyor. Gıda, giyecek ve battaniye gibi malzemeler ile doldurulan tırlar ile savaş mağduru Suriyeli kardeşlerimizin yaralarına çare olan Vakfımız, her geçen gün yardım ağını daha da genişletiyor, Elhamdülillah!

Halep’teki savaştan dolayı sürgün düşen Suriye vatandaşların barınması için İdlip bölgesinde 50 adetlik çadırdan oluşan “Fatih Medreseleri İslam Kardeşliği Mahallesi” kuruldu. Yapılan hayırlar ile gerçekleşen bu güzel projeyle savaş mağduru insanlar, savaşın acısını bir nebze olsun unutarak yeniden hayata tutunmuş oldu.

Türkiye’de ve dünya üzerindeki birçok ülkede yardıma muhtaç Müslüman kardeşlerimiz var. Rabbim ihtiyaç sahibi tüm Müslümanlara yardım etsin ve bizleri de bu uğurda vesile kılsın, inşallah! Alan el değil de veren el olma düsturu ile yola çıkan Fatih Medreseleri Vakfı, şükürler olsun bu hayır yolunda emin adımlarla yürümeye devam ediyor. Yüce Allah’ımız İslam kardeşliğini halisane yaşatma gayretinde olan tüm Müslümanları muhafaza eylesin!

Fatih Medreseleri Vakfı, şükürler olsun yardım hareketine ara vermeden devam ediyor. 20 Şubat 2017 tarihinden itibaren “100 Tekerlekli Sandalye” adı altında başlatılan kampanya ile vakfımız bu kez, yürüme engelli kardeşlerimize umut olmak istiyor. Bu kampanya hem ülkemizdeki hem de Halep’teki yürümeye muhtaç kardeşlerimize hayat verecek.

Doğuştan, bir kaza neticesinde veya savaşta yürüme nimetini yitirenlerin yeniden yaşama tutunmaları için gerekli olan en önemli şeylerin başında hiç kuşkusuz tekerlekli sandalye gelmektedir. Dolayısıyla başlattığımız bu kampanya ile mağdur insanlarımıza hep beraber yardımcı oluyoruz. Onların eli oluyoruz, ayakları oluyoruz. Onların hayata tutunmalarına vesile oluyoruz. Kısacası “100 Tekerlekli Sandalye” yardım projesi ile yürümekten yoksun olan bu buruk kardeşlerimize bir ferahlık vermek istiyoruz.

Son olarak bu yardım hareketine maddi ve manevi destek veren herkese şükranlarımızı iletiyoruz. Rabbim İslam adına yapılan tüm hayırları ve gayretleri huzuru dergâhında kabul eylesin!

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

 

 

Yorum yapın