Yusuf Özkan Hocamızın Düğün Merasimi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Yusuf Özkan Hocamızın Düğün Merasimi


Yusuf Özkan hocamızın düğün merasimi Kavacık Medine Mescidinde yapıldı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin de katıldığı düğün konvoyu önce kız almak için Gebze’ye gitti. Gebze Ulu Çınar Camiinde öğle namazını kılan Hoca Efendi Namazın akabinde kız evinin önüne gidilerek dualarla birlikte kız alımı yapıldı.

 

videotiklaaaa1121

 

Ardından düğün merasimi için Fatih Medreseleri Kavacık Medine Mescidine geçildi.

 

Sunuculuğunu Osman Bayraktar Hocanın yaptığı düğünde açılış konuşması yapan Mesut Özdemir hoca “Hz. Fatıma Annemiz Evlendiğine 15, Hz. Ali (r.a.) ise 21 yaşında idi. Hz. Fatıma annemiz vefat etmeden önce Hz. Ali (r.a.) yanına çağırarak ben öldükten sonra falanca kadınla evlen, çünkü o kadın çocuklarıma iyi bakar” diyerek “hayırlı işlerde acele edilmesi” gerektiğini vurgulayarak islamiyetin evliliğe bakış açısının bu olduğunu vurguladı.

 

Düğün merasimine katılan Hacı Musa Dede’yi gösteren Mesut Hoca “Hanımı vefat ettiğinde Efendi Hazretlerimiz (k.s.)’e sordu. Efendi de “evlen” buyurd.u 5 sene önce yeniden evlendi” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Ardından Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi mikrofona davet edildi.

 

Hoca Efendi konuşmasında okuduğu ayeti kerimeye mana vererek  “Müşrikler diyorlar ki biz babalarımızdan dedelerimizden görmüş olduğumuz ölçülerimi değiştireceğiz, bunları bırakıp Allah ve Resulünü mü dinleyeceğiz” diyen Hoca Efendi; “Şimdi bizlere de Allah Resulü müsaade ediyor ama biz müsaade etmeyiz durumuna mı geçeceğiz. Allah hepimizi muhafaza etsin. İnsan farkında olmadan Allah’ın müsaade ettiği bir şeye engel olmaya çalışır, tepki göstermeye çalışır, hoş olmayan ifadeler kullanmaya çalışır, ama Allah müsaade etmiş sana bana ne oluyor, bize lazım olan teslim olmak. Mevla’mız ne taksim ederse onu yapmak lazımdır” önemli bir konuya vurgu yaptı.

 

Ayet ve hadislerle hem erkeklere hem de bayanlara nasihatte bulunan Hoca Efendi dualarla konuşmasını bitirdi.

 

Hoca Efendi’nin ardından Recep Konuk ve Muhammed Ali Şeker hocalarımız teşekkür konuşması yaptı.

 

Ardından düğün yemeği verilerek düğün merasimi sonlandırıldı.

 

nixy7444

Yorum yapın