Zinaya Giden Yolları Da Hadım Etmeliyiz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Zinaya Giden Yolları Da Hadım Etmeliyiz


Ülkemizin birçok yerinde maalesef devamlı surette taciz ve tecavüz olayları zaman zaman yaşanmaktadır.  Bu hususta bu işlere teşebbüs eden kişilere ağır cezalar verilse de yine de ortam ve zemin bozukluğundan dolayı insanlar maalesef bu çirkinliğe düşmektedirler.

En son karar olarak ta bu işe teşebbüs eden insanların hadım edilmesi ile alakalı yeni bir karar alınmıştır. Eğer gerçekten biz bu insanları bu çirkin olaylardan kurtarmak istiyorsak, evvela devlet olarak zinayı serbest olmaktan çıkarmamız gerekmektedir.  Bununla birlikte TV kanallarında aile yapısını bozan insanları adeta şehvet bataklığına sürükleyen dizi ve filmlerin de engellenmesi gerekir.  Dini örf ve adetlerimize uymayan evlilik programları,  eşlerin birbirlerini aldattıklarını gösteren teşvik edici dizilere dur demediğimiz takdirde bu işin önüne geçilmesi mümkün değildir. AB uyum yasaları diye kadınları sosyal hayata daha çok katmak için iş sahasına yönlendirerek erkeklerin arasına onları adeta atarak bu iş için zemin hazırlanmış oluyor. İslam’ın toplumsal yapıyı muhafaza etmesindeki en önemli konularından biri de mahrem – namahrem konusudur. Yani erkek ve bayanların birbirine karışmasını engelleyen hassas çizginin muhafaza edilmesidir. Rabbimiz bu tarz olayların meydana gelmemesi için bataklığın direk kurutulmasını emretmiş ve kitabı Mübin’de zinaya yaklaşmayın çünkü o çok büyük bir fuhşiyat ve çirkinliktir buyurarak zinaya giden yolların kapatılmasını emretmiştir.

Eğer bu yollar kapatılmazsa İslami hassasiyetle yetişmeyen gençlerimiz, sokağa itilen yavrularımız, ailesinden ayrılarak bunalıma giren insanlar, bu yanlışlarla kendilerini tatmin etmeye çalışacaklardır. Bu işin önünü gerçekten kesmek istiyorsak dev kadrosuyla diyaneti de işin içine sokarak halkı şuurlandırmalıyız. İçki ve uyuşturucu gibi maddelerin toplum arasında yayılmasını önlemek bayanların giyim kuşamlarına müdahale etmeden çıplaklıklarına göz yumarak adeta insanların giyinmeyi unutup sokaklarda pervasızca dolaşmalarına engel olmadığımız sürece, bu işi engelleme durumunda olamayacağız. Önce zinaya veya cinsel istismara gidecek yolları bertaraf etmeliyiz. Bu tedbirlerden sonra ortaya çıkan yanlışlarda o zaman cezai işlem uygulanması daha uygun olacağı kanaatindeyiz. Diğer türlü taciz ve tecavüzcüye ceza verilirken o işe teşvik eden insanlara bir ceza verilmeyecek mi? Belki de bu yol kapatılsaydı bu insanlar o yanlışlara düşmeyeceklerdi.

Hükümetimizde bu hususta Sokaklarımızda devamlı gezen ahlak polisi görevlendirse, uygunsuz giyinenlere müdahale edilse. Haftalarca camilerimizde bu konular işlense, TV kanallarında aile ve namus kavramının öneminden uzun uzadıya bahsedildiğinde bu konuda daha başarılı olacağımız kaçınılmazdır.

Çirkinliklere dur demek bizden, muvaffakıyet Allah’tandır

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın