28 Şubat Tavrı Nasıl Olmalı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

28 Şubat Tavrı Nasıl Olmalı


dsc_000999

Fatih Medreselerin her hafta düzenli olarak Perşembe günleri yaptığı sohbet umre sonrası kaldığı yerden devam ediyor.

 

Yasin-i şerif ve aşırlar okunmasının ve akabinde Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi sohbetine başladı ve sohbetinde önemli yerlere dikkat çekti.

 

Genel Başkan sohbetinde; Peygamber Efendimiz (s.a.v) zamanında sahabeye ve Efendimize yapılan zulüm ve haksızlıklar karşısında Müslümanların imanları arttı mı? Arttı, samimi ve kararlı bir şekilde Mevlamızın “Sizi yeryüzünde söz sahibi yapacağım” ayetine sarılıp mücadele etiller mi? ettiler ve neticede Allah onları yeryüzünde söz sahibi yaptı mı? yaptı.

 

Şimdi bu olayı sakın 1400 sene öncesinde bırakmayalım. Aynı sıkıntı ve çileleri on beş sene önce kırk beş sene önce çeken Müslümanlar  sabredip kararlı ve imanlı bir şekilde çalışmalara devam ettiğinden bu gün hep beraber görüyoruz ki Mevla’mızın bizleri yeryüzünde söz sahibi yapacağım ayeti tekrar tecelli ediyor. Bütün ayetler, olaylar ve zamanlar için bu böyledir.

 

ŞÜKREDİP DAHA FAZLA YÜRÜYELİM

 

O yüzden bize yakışan elimize fırsat geçti intikam alalım mantığı değil, Efendimizin taktiğiyle elimize fırsat geçti şükredip daha fazla yürüyelim, büyüyelim ve mücadele edelim çalışma ve gayreti  içinde olmamızdır. Zaten bu şekilde düşünülmeyişte bu söz sahipliğimiz bin yıl devam eder mantığında olunursa o zaman malum netice kaçınılmaz olacaktır.

 

Bu  sebeple hayatımızın her alanında Efendimize ihtiyacımız olduğunun bilincinde olup O’nu güzel okuyabilme gayreti içinde bulunursak tekrar aynı pişmanlıklara düşmeyeceğiz, inşallah.

 

Sohbet cemaatten sorulan bazı soruların cevaplanmasıyla sona ermiştir.

 

Yorum yapın