Allah'ın Nurunu Kimse Söndüremez | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Allah’ın Nurunu Kimse Söndüremez


4-a282063d-694837-800

Fatih Medreseleri Diyarbakır Bölge Sorumlusu ve Amel Bilim İnanç Derneği (ABİDER) Başkanı Bahaddin Kabak Hoca, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde bulunan Çınar İlim Okuma Okutma ve Yaşatma Derneğinin hazırlamış olduğu tanışma programına katıldı.

 

HER MAHALLEYE ULAŞMAK

Programda konuşma yapan Bahaddin Hoca, “Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e inen ilk ayetin oku emri ile başlamasının çok manidar olduğunu” söyledi. Bahattin Hoca “ayrıca dinimiz, okumaya önem ve öncelik verirken biz Müslümanlar, buna duyarsız kalmamalıyız” dedi. “Fatih Medreseleri olarak bizler, bu bilinçle hareket ederek Kur’an eğitimi veriyoruz” diyen Bahattin Hoca “insanların dünya menfaatleri için her mahalleye ulaşarak, internet kafe ve kahvehaneler açtığını” söyledi. Bahaddin Hoca son olarak “bizler neden Allah (c.c.) kelamının okutulması için her mahalleye bir medrese açmayalım” dedi.

 

ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN

Umre ziyaretinde bulunan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi; Diyarbakır ve ülke genelindeki diğer illerde yapılan medrese çalışmalarının çok iyi ve çok olumlu sonuçlar verdiğini belirtti. Ayrıca ülkede sevindirici gelişmelerinde olduğuna değinen Genel Başkan, yeni çıkan Kur’an Kursu yönetmeliğinin Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum dedi.

 

Eski yönetmelikte yer alan ve Kur’an kurslarının kapatılmasına neden olan “Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı hareket, Devlet ülke ve milletin bölünmez bütünlüğünü bozacak faaliyetler ile bölgecilik ve ırkçılık propagandası yapmak” maddesinin ve yaş sınırlamasının kalkmasının büyük bir gelişme olduğunu kaydeden Genel Başkan, baskı ve zulmün hiçbir zaman payidar olmayacağını söyledi.

 

Kur’an eğitiminin her daim var olacağını ve Allah’ın (c.c.) nurunu hiç kimsenin söndürmeye güç yetiremeyeceğini dile getiren Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, İslam’ın tüm dünyada hâkim olması için Beytullah’ta sürekli dua ettiklerini belirtti.

 

Çınar İlim Okuma Okutma ve Yaşatma Derneğinin hazırlamış olduğu program ikram ve musafaha ile sona erdi.

 

 

Yorum yapın
    1. zubeyr diyorki;

      Yüce Rabbim Diyarbakır’da sayınızı çoğaltsın.