Bozgunculuk İstemiyorsak Dini Eğitim Şart | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bozgunculuk İstemiyorsak Dini Eğitim Şart


bozgunculuk-28-mart-2012-baslik

27 Mart 2012

 

Fatih Medreselerinin dün düzenlemiş olduğu kadınlara özel sohbeti Kavacık Medine Mescidi’nde gerçekleştirildi. Katılımın iyi olduğu sohbette gündem ile alakalı konular da değerlendirildi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi, sohbetinde bozgunculuğun, toplumları yok eden bir unsur olduğunu dile getirdi. Son zamanlarda Suriye’de yaşanan olayların üzücü olduğunu belirten Genel Başkan, tarih boyunca içerden ve dışardan sokulan tefrikalar ile İslam toplumlarının çökertilmesi için mücadele verildiğini hatırlattı.

 

Genel Başkan, dini eğitimin küçük yaşlarda sağlam olarak verilmesi gerektiğini, eğer gerektiği gibi dini eğitim verilmez ise içerden ve dışardan gelebilecek tehlikelere karşı konulamayacağını söyledi. Ayrıca Genel Başkan, çok önemli olmasına karşın dini eğitimin, her nedense arka plana atıldığını ve ihmal edildiğini belirtti. Bu ihmalin, bozguncular için büyük bir fırsat olduğunu vurgulayan Genel Başkan, bu yanlıştan bir an önce geri dönülmelidir, dedi.

 

Dünya genelinde yaşanan karmaşa ve kargaşanın her geçen gün arttığını dile getiren Genel Başkan, İslam’dan uzaklaştıkça bu durumun daha da kötüye gideceğini söyledi. İnsanlığın, küfür sisteminin getirdiği olumsuzluklardan bıktığını hatırlatan Genel Başkan, başta Batı toplumları olmak üzere pek çok yerde İslam dinine geçişlerin olduğunu söyledi.

 

Dünya İslam’a koşarken, ülkemizde hala küfür düzeninin adet ve eğlence anlayışını toplumumuza zerk etmeye çalışanların var oluğuna değinen Fatih Medreseleri Genel Başkan’ı, ayrıca bu insanların toplumu bozmaya yönelik çalışmalarını, her platformda korkusuzca dile getirdiklerini de belirtti.

 

Toplumu bozguna uğratacak her türlü yapılanmanın elini kolunu sallayarak, ülkemizde çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Genel Başkan, bunlara pirim vermemek için çok dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu. Ayrıca Genel Başkan; “Dini eğitimin önü açılıyor diyerek meydanlarda yaygara koparanların neye hizmet ettiklerini iyi düşünmek gerekir.” dedi.

 

Kalabalık bir cemaate seslenen Genel Başkan son olarak şunları söyledi; “Toplumun birliktelik içinde huzurlu ve müreffeh bir yaşam sürmesi, sağlam temellere oturmuş inançlı bireylerin var olmasıyla mümkündür.”

 

Yorum yapın
    1. muallime diyorki;

      Allah Hocamdan razı olsun bizler bu sohbetlerin devamını ve bekasını talep ediyoruz. inş bu sohbet ülkemizde islamiyeti yaşıyorum diyenlerin tekrar düşünmesine sebebiyet verir.