Kumar Haramdır | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kumar Haramdır


dsc_0024

Fatih Medreseleri yurdumuzun dört bir köşesinde bulunan tarihi yerleri ziyaret etmeye devam ediyor. 18 Mart 2012 Pazar günü yoğun bir katılımla gerçekleşen Çanakkale Ziyaretine katılamayanlar için ek olarak geçen Pazar günü bir gezi daha düzenledi.

 

Fatih Medreseleri 3. Merkez Bölge ekibi tarafından düzenlenen ziyaret çok feyizli ve bereketli bir şekilde gerçekleşmiştir. Fatih Medreseleri 03 Haziran 2012 Pazar günü Çanakkale Şehitlerini ziyarete tekrar gidileceğini açıkladı.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi mukaddes topraklardan gelir gelmez yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediyor. Medine Mescidinde cemaate yapılan sohbette gündeme ilişkin konulara değindi.

DİNİ MÜBİNİ İSLAM’A SAHİP ÇIKALIM

 

Son günlerde ülkemizde yapılan çalışmalar ilahi adaletin tecellisi olarak meydana gelmekte. Bir zamanlar daha çok değil 15 sene evvel kendilerini haşa Allah’ın nurunu söndürmeye kadir olduklarını zannedenler bugün yaptıklarının hesabını çekmekteler. Şu ayeti kerime asla unutulmamalıdır; “Allah (c.c) kâfirler istemese de nurunu tamamlayacaktır.” Bu ayeti kerimenin izharı olarak her asırda böyle mücadeleler verilmiş sabreden ve istikamet üzere olan müminler her zaman galip gelmiştir. Eğer bizler hakiki bir şekilde dini mübini İslam’a sahip çıkar ve mücadelemizi bu yönde yaparsak Allah’a karşı hiçbir kuvvet güç yetiremez. Hakimiyet ve Saltanat sahibi olan Allah’tır.

KUMAR HARAMDIR

 

Genel Başkan konuşmasının devamında; “İnternet vs gibi sanal âlemde oynatılan bahis oyunları, iddialar ve bunların her türlüsü Allah tarafından haram kılınmıştır. Müslüman malını nereden kazandığına ve nereye harcadığına dikkat etmeli bu oyunlar nefsin hoşuna gider ama hem dünyamız hem de ahiretimiz zarar görmesin. Çoluk çocuğumuzun nafakasını oyun ve hilelere harcamayalım. Allah (c.c) bütün mümin kardeşlerimizi her türlü sihir, kumar, iddia vs oyunlara bulaşmaktan muhafaza eylesin” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Sohbetten sonra katılan cemaate hurma zemzem ikram edildi.

 

Yorum yapın