Liselerde Namaz Kılma İmkânının Sağlanması | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Liselerde Namaz Kılma İmkânının Sağlanması


09042011511

Fatih Medreseleri’nin organize ettiği Umre ziyaretinde Genel Başkan Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin her gün yaptırdığı toplu tavaflar devam ediyor.

 

Toplu tavaflardan sonra sohbet salonunda yaptığı konuşmasında Genel Başkan; “İçinde bulunduğumuz kutlu doğum günlerinde Allah’a ve Resulüne misafir olmak çok güzel ve istisnai bir durumdur. Çok başarılı bir Umre geçiriyoruz, Elhamdülillah. Bu güzelliklere katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Mevla Teâlâ burada elde ettiğimiz güzellikleri Türkiye’de de muhafaza etmeyi cümlemize nasip eylesin” dedi.

 

Masum Bayraktar Hoca Efendi her türlü milletin bulunduğu Kabe-i Muazzama’da bir çok farklı ülkelerden insanlarla görüşmeler yaptığını kaydederek şunları ifade etti; “Millet olarak sıradışı günler yaşıyoruz. Birkaç yıldır devam eden sözde Arap baharı adı altında İslam ülkelerini kuklalaştırma projesi ve komşularıyla sıfır sorun politikası uygulamak isteyen ülkemizin sorunların tam ortasında kalması ki inşallah Türkiye’miz tüm bu sorunların üstesinden gelecek güçtedir. Mevla Teâlâ bu ülkedeki zulme uğrayan kardeşlerimizin yardımcısı olsun.”

LİSELERDE NAMAZ KILMA İMKÂNININ SAĞLANMASI

 

Çok önemli bir konuya daha temas eden Genel Başkan; “Lise çağındaki akıl baliğ olan evlatlarımız okullarda namaz kılabilme imkânından mahrum edilmemelidir.  Kendi ellerimizle çocuklarımızı namazsız yetiştiriyoruz. O yüzden bu konunun bir an önce çözüme kavuşturulması ve farklı bahanelere sığınılmamasını istiyoruz” diye ifade etti.

 

Okullarda Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders olarak okutulması, Peygamber Efendimizin hayatının seçmeli ders olarak öğretilmesi ne kadar geç kalındıysa da o kadar da önemli bir durumdur. Çünkü nüfusunun yüzde 99’unun Müslüman olan bir milletin Kur’an-ı ve Peygamberini öğrenmesinden daha doğal ne olabilir. Bu uygulamanın yani Avrupa’nın birçok ülkesinde Hıristiyanlığın din olarak öğretilmesinden rahatsız olmayanlar Türkiye’deki bu uygulamaya tepki gösterebiliyor. Bu eleştirilere itibar etmemek lazımdır.

 

Daha önce sundukları Anayasa tekliflerinde de bunları beyan ettiklerini söyleyen Genel Başkan “Yapılmak istenen yeni Anayasadan bazılarının hoşnut olmaması ve engel çıkartmaya çalışması ve son derece uzlaşmaz edalarıyla milleti huzursuzluğa sevk edecek tutumda olmalarının altında yeni Anayasa tarafından önü açılacak Kur’an ve din eğitiminin birinci sebep olması yatmaktadır. Hâlbuki dinden bu ülkeye zarar değil her zaman fayda gelmiştir ve gelecektir. Osmanlı altı yüz sene Kur’an ile yönetilmedi mi?” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantı Ankara Bölge Sorumlusu Mehmet Akdemir Hoca’nın Aşrı şerifiyle sona erdi.

 

Yorum yapın