Medine ve Mekke'den Kur'an Formülü | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Medine ve Mekke’den Kur’an Formülü


02042011481

Medine ve Mekke’den Kur’an Formülü

 

Fatih Medreseleri Heyet Kurulu tarafından kurulan Sultan Fatih Turizm ile mukaddes topraklarda bulunan Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi ve Heyet Kurulu üyeleri 15 günlük umre ziyaretini yarıladı.

 

Medine’den Mekke’ye geçiş esnasında konuşma yapan Masum Bayraktar Hoca Efendi şunları söyledi; “Peygamberimizin Medine’den Mekke’ye ilk yolculuğu Umre için olmuştur. Sonraki yolculuğu ise Mekke’nin fethi içindir. Bu Umremizde tüm İslam alemi için nice fetihlere vesile olsun. Dualarımız hep bu yöndedir.”

 

Devamında ise; “Son yıllarda Türkiye’de devrim niteliğinde değişiklikler olduğunu ve Umre ziyareti esnasında başka ülkelerden gelen Müslümanların bundan çok memnun ve umutlu olduklarını gördüğünü ifade etti. Umre esnasında Türkiye gündemini de yakından takip ettiklerini söyleyen Sayın Masum Bayraktar Hoca Efendi; Milli Eğitim Bakanı Sayın Dinçer’in okullardaki seçmeli olarak okutulacak Kur’an derslerinin Cuma formülünün sevindirici bir haber olduğunu fakat haftada bir günün yetersiz kalabileceğini söyledi. Devamında ise; Bu dersler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olarak hafta da en az üç gün olsa daha verimli olacağını sözlerine ekledi.”

 

Genel Başkan konuşmasını şu önemli mesajla tamamladı; “Müslümanlar olarak unutmayalım ki Allah muhakkak nurunu tamamlayacaktır. Ancak bize düşen vazife yüce kitabımız Kur’an’a karşı vazifelerimizi daha şuurlu bir şekilde yerine getirmektir. Bu da O’nu öğrenmek, öğretmek ve yaşamakla olur. Peygamberimiz de bu işi böyle yapmıştır. Gelin hala nefes alıyorken bizler de böyle yapalım. Mevla bütün Müslümanları başarılı eylesin.”

 

Medine’den Mekke’ye geçişte Zülhuleyfe’de ihrama giren grup, otobüslerde vaazlar ve dualarla devam eden yolcuğun sonunda Kabe’ye ulaşmış ve Umre vazifesini de başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

 

Yorum yapın