Müslümanlar Birbirlerine Sahip Çıkmadıkça Zalimler Diz Çökmez | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Müslümanlar Birbirlerine Sahip Çıkmadıkça Zalimler Diz Çökmez


dsc_0006

MÜSLÜMANLAR BİRBİRLERİNE SAHİP ÇIKMADIKÇA ZALİMLER DİZ ÇÖKMEZ

 

Fatih Medreseleri Bağcılar Göztepe’de Adıyamanlılar Kültür Merkezi’nde Bölge Müdürü Cemil Işık hocanın düğünü gerçekleştirmiştir.

 

Program kelamların en güzeli olan Kur’an-ı Kerim ile başlamış ve Fatih Medreselerinin yetiştirmiş olduğu hafız talebelerden Ahmet Faruk Yurdakul bir aşrı şerif okumuştur. Açılış konuşmasını Heyet Kurulu üyelerinden Mesut Özdemir hoca yapmış ve konuşmasıyla dikkatleri çekmiştir.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi konuşmasında; “Erkekler kadınlar üzerinde idarecidir” ayetini hatırlattı. İdareciliğin ben ne dersem ol olur değil. İdarecilik en sıkıntılı ve en zor şartlarda bile tatlıya bağlayabilmektir. Efendimiz (s.a.v.); “Sizin en hayırlınız ailelerinize karşı en hayırlı olandır”  buyuruyor.

 

Genel Başkan konuşmasının devamında Dünya ve Türkiye gündemine dair çarpıcı tespitlerde bulundu. Sık sık sivil Anayasanın gerekliliğinden Türkiye üzerinde oynanan oyunlardan, küfrün tek millet olmasından bahseden Hoca Efendinin konuşmasının özetle satır başları şöyle idi.

 

Müslümanların bir binayı oluşturan en küçük yapı taşı olan tuğlalar misali birbirine kenetlenmedikçe zalimin zulmü devam edecektir. Yüzde 99’u Müslüman olan yurdumuzda bile bir avuç sayılabilecek kendini elit tabaka olarak gören azınlıkların seslerinin daha fazla çıktığı teessürle izlenmektedir. Bu ülke Hızır Ali Muratoğlu Hoca Efendi ve Bayram Ali Öztürk Hoca Efendi gibi çok kıymetli hocalarını faili meçhul bir cinayetlere kurban vermiştir ama acısını içerisinde yaşamıştır. Ama bir Ermeni öldüğünde ise kendini seçilmiş gören bu elit tabaka eylemler yapmış, gazeteler ve ülke gündemini aylarca meşgul etmişti.

 

SİVİL ANAYASA VAZGEÇİLMEZ BİR İHTİYAÇ

 

Konuşmasında yeni Anayasa ile ilgili konulara da değinen Masum Bayraktar Hoca Efendi yeni Anayasanın vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunu, 1980’lerden kalma darbe ve o zamanların karanlık izlerini taşıyan, eski Anayasanın değiştirilme zamanın geldiğini inşaallah bu hükümetin bu değişiklikle kararlı ve azimli olursa yapmaya muktedir olduğu ifade etti.

 

Fatih Medreseleri bünyesinde bulundurduğu 25 sivil toplum kuruluşu ile üzerine düşeni yapmış ve TBMM’ye ziyarette bulunarak, Anayasa komisyonuna ve parti grup başkanlarına hazırlamış olduğu yeni Anayasa taslağını sunmuştur.

 

Program Feyyaz Işık talebenin “Sizden olan bekarları ve kölelerinizden, cariyelerinizden salih olanları evlendiriniz. Eğer yoksul iseler Allah onları fazlından zengin kılar ve Allah lütfu geniş olan ve her şeyi bilendir” ayetini okumasıyla sona erdi.

 

 

 

Yorum yapın