Kilis Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kilis Örnek Genç Konferansı


sdc13281

KİLİS’E RENK VE HEYECAN KATTI
Fatih Medreseleri ve Abider derneklerinin organize ettiği Örnek Genç Konferanslarını yurdumuzun birçok ilinde Mümin kardeşlerimize büyük heyecan veriyor.
29.01.2012 Pazar günü Güneydoğu illerinden Kilis’te Nazar Düğün Salonu’nda yapılan Örnek Genç Konferansına ilgi adeta yüksekti. Programın başından sonuna kadar dolu dolu bir içerik vardı.
Program kelamların en yücesi olan Kur’an-ı Kerim ile başladı. Açılış konuşmasını Fatih Medreseleri Yönetim kurulu üyesi, Yeni Duruş dergisi yazarlarından Selim Ulusal hocamız, örnek bir gencin yetiştirilmesinde en önemli faktör, temelinde islami eğitim alması yönünde konuşma yaptı.
Sonrasında küçük yavrularımız çıkıp ayet ve hadisler okudular. İçlerinde 5 yaşında bir Hüseyin vardı ki, herkesi duygulandırıp, gözlerini yaşarttı.
Fatih Sultan Mehmet Hazretlerinin hayatını anlatmak üzere genç hocalarımızdan Eyüp Pural hocanın sunumuyla program devam etti.
Yine genç hocalarımızdan Elyesa Holoğlu hocamız Musab Bin Umeyr’in hayatını anlatmak üzere yerini aldı.
Programın devamında kapanış konuşmasını yapmak üzere Fatih Medreseleri Yönetim Kurulu üyesi ve Kağıthane Yunus Emre Cami İmam Hatibi Reşit Kazancı hocamız islami eğitim almayan bir insanın düşeceği durumla alakalı veciz bir konuşma yaptı.
Programı sunan Gaziantep Bölge sorumlumuz Mehmet Eyvaz hocamızın konferansı başından sonuna kadar yönlendirmesiyle programa renk verdi.
Bu konferansın organizesinde emeği geçen başta Mehmet Eyvaz hocamıza, Selçuk hocamıza ve Emin hocamıza teşekkür ediyoruz.
Son olarak bu konferansları düzenleyen Fatih Medreseleri Genel Merkezine teşekkür ediyoruz.

Yorum yapın