04.04.2015 Tarihli Pazar Sohbeti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

04.04.2015 Tarihli Pazar Sohbeti


Fatih Medreseleri’nin Genel Merkezinde Pazar sohbetlerimiz devam ediyor.

Masum Bayraktar hocamızın ve genç hoca kardeşlerimizin sohbetleri feyizli bereketli bir şekilde devam ediyor. Sohbet akışımız hocamızın konuşmasının ardından Abdülmecid Özden hocamız hadis okudu, ardından Fatih Öztürk hocamızın Mektubat sunumu ile sonlandırıldı.

Hoca Efendi’nin sohbetinden kısa kısa;

Mevla Teala’yı tanımak için ne yapıyoruz, Rabbimiz için ne tür mücadelecimiz var kontrol etmemiz lazım, çaba sarf etmemiz, kendimizi düzletmemiz lazım.

Efendi Babamız Efendi Hazretlerimize şöyle buyurdu; “Oğlum Mahmudum bu halkada senden daha zekileri var ama senden meraklısı yok.” Mevla’m hepimizi Allah yolda meraklı olmayı nasip eylesin.

Mevla Teala’nın yolundan gidersek Mevla bizler için perdeyi kaldırır, önümüzü açar, Rabbimizin yolunda olacağız ki Rabbimiz bizleri sevecek.

Her şeye saatler ayırıyoruz Mevla’ya saatler ayırmamız lazım, gayret üzere olmamız lazım. Bu işi başarırsak nur gibi oluruz.

Allah yolunda olacaksak Allah yolunda giden insanları takip etmemiz lazım. Sadık insanlarla derdi Allah olan insanlarla oturup kalkmamız lazım.

Türkiye’mizde istisnasız herkesi bağlayan iki şey var;

  1. İlmimizin üstüne ilim ekleyeceğiz.
  2. Herkes çok biliyor susan yok çene olmuş milletin işi bu işlerden de uzak duracağız.

Mevla Teala buyuruyor; “Siz dünyayı seviyorsunuz” biz dünyayı Allah’ı bilmek için seveceğiz.

Dünya zevklerini bırakıp Mevla’nın zevklerini takip etsek dünyanın zevkleri bizlere zehir gelir Mevla’nın yolundan gitmemiz lazım bu işi ehli ile yapmalıyız.

Dünyada ki yaşama sebebimiz Allah olacak dünyayı Allah için seveceğiz.

Dünya hayatı bizleri aldatır. Biz daima doğru yolda istikamet üzere olacağız.

Masum Bayraktar Hoca Efendi

Abdülmecit Özden Hoca

Fatih Öztürk Hoca

 

 

Yorum yapın