Biz Hiç Bir Zaman Vahdeti Vücutçu Olmadık | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Biz Hiç Bir Zaman Vahdeti Vücutçu Olmadık


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi hakkında yıllardır sistemli ve planlı bir şekilde yürütülen ve âdeta açık hedef ve adres gösterilerek karalama kampanyası var. Camiadan ayrı denildi, onları Efendi Hazretleri kovmuştur denildi, onlar ayrı bizler ayrı denildi ve daha ilerisine varılan Vahdeti Vücutçular, Rabıta yaptırıyor, Şeyhlik yapıyor gibi ifadeler kullanıldı. Bu konular hakkında neler söyleyeceksiniz? Buna rağmen Fatih Medreseleri olarak siz hep sustunuz hiçbir şey söylemediniz ve açıklamanız olmadı. İlk defa olsa da bu konuda bir şeyler söyleme ihtiyacı duymuyor musunuz?

 

BİZ HİÇBİR ZAMAN VAHDETİ VÜCUTÇU OLMADIK

 

Fatih Medreseleri olarak hoca kardeşlerimizle beraber güzel bir çalışmanın içindeyiz. Bu çalışma belli insanların dikkatini çekti ve onların kıskançlıklarını arttırmış olabilir. Hiçbir zaman biz Vahdeti vücutçu olmadık. Vahdeti vücutçu olmayı düşünmedik. Efendi Hazretlerimizin itikadını, şuurunu, hassasiyetini hep takip ettik, hep takip etmekteyiz. Allah’ım ayırmasın. Ancak bu karalama kampanyasında insanların anlayamadığı anlayamayacağı bir ifadeyle beraber bunlar Vahdeti vücutçudur mantığıyla beraber bir ifade geçiştirerek söyleyen kişiye sorsan o da vahdeti vücudun ne olduğunu bilmiyor. Söylenen de zaten onu takip etmiyor sadece kuru bir iftira ile beraber olaylara yaklaşımları budur. Biz Fatih Medreseleri olarak kendi adıma ve tüm kardeşlerimiz adına Efendi Hazretlerimizin göstermiş olduğu yolda yürüyen O’nun şuurunu hassasiyetini takip eden ve bu yolda hayatını vermeye kadar hazır olan bir gurubuz, topluluğuz ve bir hoca kadrosuyuz.

 

NİYE VAHDETİ VÜCUTÇU DİYORLAR?

 

Bunun dışında yok vahdeti vücutmuş veya başka bir şeymiş ne söylerlerse hakkımızda tamamen iftiradır. Tamamen dedikodudur. Uzaktan yakından bizimle alakası yoktur. Tekrar ediyorum hiçbir zaman vahdeti vücutçu olmadık, olmayacağız. Biz Efendi Hazretlerimizin arzusunda, itikadında, şuurunda, hassasiyetinde yürüyen bir kuruluşuz.

 

Yorum yapın