Bütün Gücümüzle Çalışmaya Devam | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bütün Gücümüzle Çalışmaya Devam


bas140120131113

Fatih Medreseleri Kavacık Genel Merkez’de heyet üyeleriyle birlikte toplantı düzenledi.

 

Toplantı sonrası sorulan sorular üzerine Masum Bayraktar Hoca Efendi bazı önemli açıklamalarda bulundu;

 

Fatih Medreseleri olarak her sene yepyeni bir çalışmayla insanlara hizmet etmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyoruz, Elhamdülillah.

 

Türkiye genelinde 81 ilden 500 hafız ve 500 talebenin katılımıyla 81 il de düzenlenecek olan “Türkiye Hatibini Seçiyor” adıyla her ay 10 il de olmak üzere eleme usulü düzenlenen yarışmalar tüm heyecanıyla devam ediyor.

 

İslam’da Aile, İslam’da Ticaret, İslam’da Tesettür, İnsan ve Önemi, Sünnete İttiba gibi konuları jüri üyeleri karşısında, halkın huzurunda ayeti kerimeler ve hadisi şerifler ışığı altında inceleyip 10 dk. içerisinde hatiplik hünerlerini sergileyen yarışmacılar, bir üst tura çıkmak için birbirleriyle yarışıyorlar ve aynı zamanda halkımızı bu konularda bilgilendirmiş oluyorlar.

 

Aralık ayında; “Rize, Bayburt, Denizli, İzmir, Adana, Kilis, Sivas ve Bağcılar” ilçesinde düzenlenen yarışmalar büyük çekişmelere ve çok heyecanlı yarışmalara vesile oldu.

 

Ocak ayı; “Diyarbakır Demirok Tesisleri, Erzurum Kültür Merkezi, Ankara, Sakarya Afa Kültür Merkezi, Isparta, Manisa, İstanbul Yeşilpınar Spor Kompleksi, Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Sultangazi Mekke Mescidinde” düzenlenecek yarışmalarla tüm heyecanıyla devam edecektir.

 

Elemelerde 1. olanlar 2. tura yükselerek, çeyrek final, yarı final ve finale 500 hoca ve 500 talebeden 5’er kişi kalacak olup büyük bir organizasyonla İstanbul Sinan Erdem Spor Kompleksinde, 29 Haziran Cumartesi 2013 günü düzenlenecektir inşallah.

 

Bu yarışmalar çerçevesinde ülke genelinde seyahatler düzenleyerek, “Emri bil Maruf” vazifesini de yerine getirmekteyiz.

 

UÇAKTA ALKOL TÜKETİMİNİN ZARARLARI

Uçak yolculuklarında daha öncede belirttiğimiz üzere yolcuların her türlü can ve mal güvenliği için bazı tedbirler alınarak, sıkı denetimler sonucu yolcular uçağa alınmaktadır. Uçakta küçük-büyük, yaşlı-genç, kadın-erkek ve hatta minik bebelerde seyahat etmekteler çoğu zaman. Yolculuk esnasında uçaktaki ekranlardan sunumlar yapılarak yolcular bilgilendirilmekte ama tanıtım filminde tüm yolcuların gözü önünde miniklere, çocuklara ve gençlere alkollü içecek reklamı yapılıp gençler, bilerek veya bilmeyerek bu olaya teşvik edilmektedir.

 

Her koltuğun önünde bulunan bültenlerde alkollü içecekli menüler sunulup güya hizmet adına alenen insanlara sunulmaktadır. Bizler duyarlı insanlar olarak, seyahatimizin daha güvenli ve rahat geçmesi için, her daim istek ve şikayet formlarını doldurarak özel hava yolu şirketleri yetkililerine telefon, mail vb. yollarla ulaşıp, minik bebelerin, ailelerin ve gençlerin gözü önünde alkollü içeceklerin reklam yapılması, satılması ve tüketilmesi hususunda “alkollü içeceklerin her kötülüğün anası olduğunu” ve yol açacağı zararların nasıl engelleneceği konusunda defalarca uyarılarda bulunduk.

 

Uçakta sigara içmek yasak ama alkol serbest! Bu uygulama gerçekten tuhaf değil mi? Halbuki alkolün yanında sigaranın ne kadar zararsız kaldığı malumdur. Kime sorsak alkol mü daha zararlı, sigara mı daha zararlı verilecek cevap bellidir.

 

Bugüne kadar yapılan tüm uyarılara rağmen bu konuda olumlu adımlar atılmasını ivedilikle beklemekteyiz. Toplu taşıma araçlarında insanların can ve mal güvenliği her şeyden daha önemlidir. Ulaştırma Bakanlığı veya bu konuda yetkili bulunan bütün makamlardan biran önce bu konuya hassasiyetle çözüm bulmalarını beklemekteyiz.

 

Her geçen gün uçaklarda alkol sıkıntılarıyla ilgili olumsuz haberler bizlere ulaşmaktadır. Son olarak dün meydana gelen bir olay durumun vahametini gözler önüne sermektedir.

 

Olay kısaca şöyle; “İstanbul’dan havalanıp İzmir’e giden bir yolcu uçağında alkollü iki yolcu diğer yolculara kabus dolu anlar yaşattı. Cep telefonlarını tüm uyarılara rağmen kapatmayan, uçak görevlilerinin uyarılarını dikkate almaya iki kişi uçağın iniş yapmasının ardından kendilerine tepki gösteren diğer yolculara da saldırarak, bir kişinin yaralanmasına sebebiyet verdiler. Olaylara karışan alkollü iki yolcu gözaltına alınıp ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.”

 

Defalarca uyarı yapmamıza rağmen müdahale edilmiyor, çok büyük bir olay mı olması bekleniyor diyerek Hoca Efendi sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

13425214012013

 

Yorum yapın