Camiamızda Ciddi Bir Kaynaşma Meydana Geldi | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Camiamızda Ciddi Bir Kaynaşma Meydana Geldi


Elhamdülillah, Camiamız genelinde ve Hocalarımız arasında ciddi bir kaynaşma meydana gelmeye başladı. Telefonlar, mesajlar, birbirine teşekkürler.

Hatta camiamızdan çok ciddi bir Hoca aynen şu ifadeyi kullanıyor; ‘‘Artık beraber görüntülenmeler, oturmalar, kalkmalar ve dertleşmeler çoğaltılmalı, birbirimizle görüşmeler konusunda korkular kaldırılmalı, az kaldı bu iş olacak’’ inşallah Mevlam tamamını devamını nasip etsin.

Yorum yapın
  1. erdal bilir diyorki;

   inan çok iyi olur camiamıza bu birlik yakışır sorunda şu iki tane kendini bilmez sahneye çıkıyor dünyanı gıbte ettiği ismail ağa cemaitini karıştırmaya çalışıyor.allahımız bizi bu fitnelerden korusun amin.

  2. onur arslan diyorki;

   bu mükenmel cemaatı yıkmak için insanlarımızı şehit ettiler ama bu cemaat yinede pesetmedi elhamdürillah şımdide fitneler sokarak yıkmaya çalışıyorlar allah fitnecilerin şerrinden bizleri muhafaza eylesin aminnnnnnn.

  3. ayşe yakar diyorki;

   bu beraberlik inşallahlah ahirete kadar bozulmaz amin

  4. tarık kavak diyorki;

   her topluluğu fitne bitirmiştir bari bizler ismail ağa cemaatı olarak üç beş çapulcunun oyununa düşmeyelim müslüman fitne çıkarırmı hiç çıkaranlara bakmaklazım aceba müslümanlarmı.

  5. duygu yıldız diyorki;

   hepimiz aynı tavanın balıklarıyız ama biz balıklar karaya vurduğumuzda anlarız denizin kıymetini bilmem nalata bildimmi.

  6. beşir atılgan diyorki;

   fitneye bakın efendi hazretlerimizin karşısına bilinmeyen birisini çıkarıyorlar.neymiş bu masum bayraktar hocanın talebesi diye tanıtıyorlar bide şöylede böylede diye o kişye talimat veriyorlar ondan sonra fitne ortaya çıkartıyorlar.zatrn aklı olan fitne olduğunu anlar. hemen internete düşürüyorlar.

  7. bahattin manzur diyorki;

   beşir kardeş no numara yorum yapmışın.

  8. salı nalçakan diyorki;

   ya cubbeli ahmet hoca sen hapisaneye dünya çıkarı için yattın fitne olmadıda. sayın masum bayraktarın büyük çalışmasımı fitne oldu .

  9. osman takar diyorki;

   ya cübbeli ahmet hoca sen benim gözümde şusun.kasaptan aldım bikelle sırf çene çıktı misali.

  10. derya atalay diyorki;

   ya cubbeli ahmet söyle bana. sana masum hocaya fitne atdiye kaşpara verildiğini ben biliyorum susman için kaçpara lazım sana iki katını vereceğim.

  11. erkan susturur diyorki;

   ey cübbeli.efendi babamızı cok iyi koz olarak kullanıyorsun mahmud usta osman oğlu hazretlerimiz sana zamanındadediki.cübbeli hem vaazet. hemde talebe yetiştir sen neyaptın kibirlendin talebeden yüz çevirdin allahta sana bi tokat çaktı soluğnu ceza evinde aldın.artı millete fitne atanakadar kendi haline bi bakmanı tavsiye edeceğim bilmem anlata bildimmi.

  12. uğur sayar diyorki;

   helal olsun erkan kardeşim sana.bende efendi babamın müridiyim allahıma şükürler olsun yaklaşık 20 senedir cübbeli ahmetin öyle kirki çamaşırları varki piyasa çıkarsam millet kokusundan kaçar.benim üzüldüğüm konu ne oluyorsa efendi babammıza oluyor ama cübbelinin çokta umrundaydı .efendi babamaızın üzüldüğü.

  13. fikret aydın diyorki;

   sayın masum hocam sana fitne atanlar belasın er veya geç bulacak.

  14. nedim güngörmüş diyorki;

   masum hocam allahın izniyle inanıyorumki sizi yıkmak için üç beşkişinin yaptığını ama ben 32 senedir efenbabamızın müridiyim.ben neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum.allah bu cemaata uyanmayı ikram etsin allah sizden razı olsu.

  15. kenan balçık diyorki;

   masum hocam doğrular gün yüzüne mutlaka çıkacak size hakkınızda konuşulan yalanlar bir gün bitecek her zaman yanınızdayız hocam allaha emanrt olun hocam.

  16. furkan tunç diyorki;

   sayın masum hocam.sizin olayınıza şu ifadelerle başkalarına anlamaları için misal getireceğim.hazreti osman efendimizin halifemizin zamanında su kıtlığı çıkmış halifemizde tüm suyu halkını ölümden kurtarmak için herkeze ,ikram etmiş su içen halk.ölümden kurtulmuş .bu seferde demilerki acaba bu suyu bize ne amaçla içirdidiye birbirlerine sormuşlar.kısaca diğeceğim insan oğlu grçekten namkördür.masum hocam allaha emanet olun.

  17. mert biricik diyorki;

   masum hocam sizi bikere dinleseler varya yetecek ama onların çoğu gururlu olduklarından dinlemezler .ama inanıyorum gün gelecek çoğu pişman olacak.

  18. bekir uçar diyorki;

   bu insan oĞlu öyle namkörki size ne EDİP ne yapıp MAHMUT USTA OSMANOĞLU HAZRETLERİNDEN ayırdılar.siz bende şu örneği bıraktınız.yusuf alehisselamı.yakup peygamberden ayırdıkları gibi.ama gün oldu harman oldu.yakup peygamber ALLAHIMIZIN izniyle sanki yusufumun kokusunu alıyorum dedi.inan gün gelecek efendi hazretlerimizde masumumun kokusunu alıyorum diyecek İNŞALLAH.

  19. taşkın sarı diyorki;

   on numara yorum bu yorum anlayanlara yeterde artar bile.

  20. musa seder diyorki;

   sizi ayıranlar hocam gün gelecek vicdan azabları işe yaramayacak.

  21. erkan söğüt diyorki;

   sayın masum hocam. evladınız olan osman hocamızı düğünde cübbeli ahmet hocayla el el gördüm inan bu camia topallanıyor anlamı hissettim.tabiki öyle olması lazım.çünkü hepimiz ismail ağa cematiyiz.hepimizMAHMUD USTA OĞLUNUN EVLADLARIYIZ.bu düğündeki güzel görüntüler MAHMUD EFENDİMİZİNDE YÜZÜNÜ GÜLDÜRMÜŞ.bu düğündeki güzel görüntüler düşmanları çatlatsın amin.

  22. ayhan çağlar diyorki;

   ey ismail ağa cemati.bizim bizden başka dostumuz olmaz olmayacakta. bizlere yakışmıyorüç beş çıkar için fitnelere düşmek.bu kapı iki tane şehit vermedimi.onlardan utanmalıyız.daha sıkı birbirimize sarılmalıyız.

  23. ömer fırtına diyorki;

   EFNDİ BABAMIZ GİBİ OLAMADIK.BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRÜYORLARDA UYUYORUZ.ARTIK UYANMAKLAZIM BİR OLMAK LAZIM.

  24. yalçın yolyemez diyorki;

   Eey bizler ismailağa cemati. dikkat edlim dikkat etmessek allah muhafaza.yarında bu yahudider bizleri filistine çevire bilirler.