Faiz Eritir! | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Faiz Eritir!


Son zamanlarda ülkemizdeki doların hızlı bir şekilde yükselmesi faiz ve enflasyon artışı ile alakalı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’yı bugün makamında kabul etmesi bekleniyor.

Milletimizin gözünün kulağının kitlenmiş olduğu bu konuyla alakalı olarak Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada; Milletimizin emek ve sermayesini sömüren, insanlığı felakete sürükleyen, borç batağına iten ve Rabbimizin kesin bir emriyle yasakladığı faiz sisteminin azaltılması değil kökten kaldırılması, ülkemiz ekonomisinin ve insanımızın borç bataklığından kurtulabilmesi için yegane çözümdür.

Faiz sistemi görüntü de çare ve çözüm olarak sunulsa da hakikat de nice ailelerin, nice devletlerin bereketsizliğe, yıkılıp yok olmasına ve insanların zora düşmesine sebep olan bir sistemdir.
Hele günümüzde kredi kartları, kedi çekme altında yapılan uygulamalar insanımızı adeta faiz lobisinin kucağına itmiştir. Bu yüzden halkımızın kurtuluş ve felahına sebep olacak sağlıklı karar alınabilmesi için bugün yapılacak toplantıdaki alınması gereken karar; “Faiz indirimi değil Allah ve Resululün harp ilan ettiği faizin tamamen kaldırılması olmalıdır.”

Asıl çözüm bazı ülkelerde olduğu gibi tamamen faizsiz ekonomi sistemine ülkemizde de bir an önce geçilmesidir. Faiz devam ettiği müddetçe zengin ile yoksul arasındaki uçurum her geçen gün çığ gibi büyüyecek ve daha büyük toplumsal sorunlara yol açacaktır.

Faize dayalı sistem devam ettiği sürece ne kadar önlem alınırsa alınsın bu tür çekişmeler bitmeyecek brifing ve davetlerin ardı arkası gelmeyecektir.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’yı makamına çağırdığında hepimizi merak ve heyecan kapladı. Yarın ahiret gününde Rabbimiz o makam sahiplerini huzuruna çağırıp; “Sizin ve hepinizin kurtuluşu için benim yasaklamış olduğum faizi yasaklamak yerine neden devam ettirdiniz?” diye sorduğunda nasıl cevap verebileceğiz?

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu

Yorum yapın