Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım – Ömer Turna 2. Bölüm | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım – Ömer Turna 2. Bölüm


Ömer Turna Hocanın Duyguları;

Kıymetli Arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar demek istiyorum. Yaptığımız bu videolarda umarım güzel işlere öncü olur, Fatih Medreseleri olarak ciddi bir şekilde bir takım kişilerin çilelerini çekiyoruz, çok insanlara mahcup olduk, çokça sıkıntılar çektik. Bizler bugüne kadar hiç konuşmadık bizim çektiğimiz sıkıntıları da kimse bilmez.

2013 senesinde Temmuz ayında “Türkiye Hatibini Seçiyor” diye bir program düzenlemek nasip oldu, bizlerde bu programımızın tanıtımı için tüm Türkiye’de çalışmalar yaptık. Türkiye’de ne kadar yetenek varsa toplamaya çalıştık dışarda çeşitli yarışmalar var bizlerde hafızlarımız için hocalarımız için bir yarışma yaptık. Bu yarışma Türkiye’nin her yerinde gerçekleştirildi ve bütün Türkiye’de sıkıntılar çektik. Bizlere sıkıntı yapan kimselerde bizlerin kardeşleri bizleri takip edip nereye gittiysek onlarla görüşüp bizleri engelleye çalıştılar.

BİZLERİ BİTİRMEK İÇİN HER TÜRLÜ MÜCADELEYİ VERDİLER

Birçok Belediye Başkanları, Kaymakamlar ile görüştük bizlere anlayamadıkları bir mesele olduklarını söyledi, Mahmud Efendi Hazretleri sizleri kovmuş, bizlerin cevabı “Sizlere x bir cemaatten bir hoca gelse bizler hakkında böyle böyle dese ne dersiniz sizi ne ilgilendirir, Efendinin bizleri kovduğunu iddia ediyorlar ve hala bizlere saldırıyorlar sebebi ne?”

Bizleri bitirmek için mücadele ediyorlar ama bizler onları hiç muhatap olarak görmedik. Bizler programa herkesi davet ettik.

Bu programda finale çıkan hocalarımız hep genç insanlar, bu yarışmada ödüller var ödülleri kazanmak için talibiz dediler ve çok talep oldu, bir çok il bu programa ev sahipliği yaptı ve çok başarılı katımlar yapıldı. Aileler çocukları için hazırlıklar yaptılar Anadolu’dan, Ege’den, Türkiye’nin her yerinden programımızın finaline geldiler. Gazetelere ilanlar verdiler, çeşitli protestolar yaptılar, bizlerin yaptığı bütün işlerden rahatsız oldular, halkın bizlerin arkasında durmasından rahatsız oldular. Bizim yaptığımız her şey onların gözlerine battıkları için bizlere hep karşı çıktılar bizlerin başarılarını kaldıramadılar.

PROGRAMA GELENLERİ KIŞKIRTTILAR

Program esnasında bir takım kimseler içeri girip de orda bu programı izleyenlere ilanlar gibi çeşitli kâğıtlar dağıttılar. Onlar Müslüman değil onlardan uzaklaşın dediler. Programa katılan insanlar ellerinde bir kağıt hocam bunlar ne dediler bizlere? Bizler ne anlatacağız o Anadolu’dan gelen insanlara, sizler bizlere o kadar çok şey yaptınız ki hiç mi vicdanınız sızlamadı.

Yorum yapın