Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım (Selim Ulusal 2. Bölüm) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım (Selim Ulusal 2. Bölüm)


Selim Ulusal Hocanın Duyguları;

Fatih Medreseleri hocaları olarak başıma gelen her türlü çileyi bugüne kadar yaşamış olduklarımızı sizlere bölüm bölüm anlatacağız.

Bizler bugüne kadar neden konuşmadık diye soranlarınız varsa bizler hocamıza gittik hocam böyle böyle ne yapalım hocamızın ifadesi; “Efendi Hazretlerim benim susmamı istedi” dedi. Biz de bunun için sustuk. Kurum olarak bizlerin başına çok şey geldi, çok şey yaşadık.

AĞLAYA AĞLAYA TALEBE ARKADAŞIM AYRILDI

Bir olaydan bahsetmek istiyorum talebelik yıllarımda Abdullah Molla diye bir arkadaşım vardı. Çok yetenekli bir çocuktu, geleceğin büyük hocalarından biri olabilirdi. Bu fitneler yüzünden babasına Vakıf tarafından baskı yapılınca çocuğunu almak zorunda kaldı ve o çocuk kursa eşyalarını toplamaya geldiğinde çok ağladı baba beni bırak diye. Senelerdir görüşemiyoruz ne yaptığını bile bilmiyoruz.

MESCİD CEMAATİMİZ NAMAZA GELMEZ OLDU

Vazife yaptığımız mescidimiz var, hem Kur’an Kursu hem mescit olarak kullanıyoruz. 500 kişilik bir cemaatimiz var sohbetler yapıyoruz. Bir bayadır bizleri bıraktı o abimiz ile yolda karşılaştık nerelerdesin abi sen diye sordum ve abi dedi ki yıllardır sizleri tanıyorum hem sizleri, hem de hem de Masum hocamı çok seviyorum. Ama sizler hakkında bir takım şeyler söyleniyor dedi. Hayırlısı abim dedim. Bizlere çok şey söylendi artık bizim için bir şey ifade etmiyor yeter dedik.

BİZ KİMSE İÇİN ZERRE KÖTÜLÜK DÜŞÜNMEDİK

Senelerdir bizlere kafir, münafık, mürted mi demediler, bizlere söylemedikleri bir şey kalmadı. Biz cemaatimizin en aşağısından en yukarısına kadar o kardeşlerimize zerre kadar bir ifade bir kötülük düşünmedik.

NAMAZA BAŞLATTIK, KUR’AN ÖĞRETTİK, ONLAR FİTNE YAPTI

Mescidimiz ve Kur’an kursumuz var demiştim. Kur’an kursumuzda nice abilerimize dersler verdik sohbetlerimizden etkilenip namaza başladılar ve o insanlar bir süre sonra bizden uzaklaştı. Bizim yüzümüze bakmaz oldu.

FİTNE ATEŞİ DURMAK BİLMEDİ

Bu fitne ateşinden dolayı başımıza gelmeyen kalmadı. Rabbim cemaatimizi bir araya toplasın, birliğimizi daim eylesin.

 

Yorum yapın