Fatih Medreseleri'ni Tanıyalım (Yusuf Özkan 5. Bölüm) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’ni Tanıyalım (Yusuf Özkan 5. Bölüm)


Yusuf Özkan hocanın duyguları;

Evet arkadaşlar açıklamalarımıza inşallah yüksek müsaadenizle devam ediyoruz.

Şimdi bizim bu yazdığımız yazılara gelen tepkiler üzerine neden yazıldı, neden şimdi gibi ifadeler üzerine bu açıklamaları yapma lüzumu hissettik.

ARTIK ZÜLFÜYARE DOKUNDU

Biz 2000 yılından şu ana kadar çektiğimiz sıkıntılardan dolayı bu yazıları yazmıyoruz. Bunun altını özellikle çiziyorum. Daha öncede söyledim artık zülfüyâre dokundu. Camiamız ve Efendi Hazretlerimiz (k.s.) ile alakalı onlarca madde sayabiliriz.

İKİ YAZI YAZDIK HERKES AYAĞA ZIPLADI

Sanki ucu bize dokunuyormuş da ondan sonra biz bu yazıları kaleme almışız gibi bir algı oluşmasın diye biz bu açıklamaları yapıyoruz. Rica ediyorum biz bunları yapacak olsaydık, 15 sene önce yapardık. Zaten bakın iki tane yazı yazdık herkes ayağa zıpladı ve hiçbir tane de yalan ifade yok, yanlış yok, hatalı bir kelime yok, hakaret yok varsa gelin konuşalım.

ARABALARIMIZI SATARAK PROJE HAZIRLADIK

Efendi Hazretlerimize (k.s.) ödül merasimi yapılacağı zaman belirli bir finans bularak biz program çıkarttık. Bulduğumuz finansı söylüyorum. Arkadaşlarımız arabalarını satarak biz bu programa destekçi olmak istedik. Projelerimizi yaptık, klasör halinde sunumumuzu yaptık, hocaların, ulemaların daha uçaktan havaalanına inip oteline yerleşip, seminerlerine gidiş gelişlerine, VİP arabalarına, İnönü Stadının görüşmelerini bitirdik.

TV MEŞHURU HOCA YÜZÜNDEN EFENDİ’NİN PROGRAMI BODRUM KATTA YAPILDI

Program İnönü de yapılacaktı ama olmadı, yani yaptırmadılar. İsim vermeyeceğim televizyon meşhuru olan hocanın yüzünden Efendi Hazretlerine verilmesi gereken ödül merasimi İnönü de yapılacağına, bilmem ne otelin bodrum katına tıkandı. El birliğiyle bunu yaptınız. Efendiye bunu reva gördünüz. Bunun hesabını herkes Allah’a verecek. Yakışmaz mıydı Efendi Hazretlerine İnönü Stadından yapsaydık 100 bin insan gelseydi mükemmel bir program yapsaydık. O zaman İnönü Stadı yıkılmamıştı şimdi inşaatta. Efendi Hazretlerini (k.s.) bizim dünya ya tanıtmaya ihtiyacımız yok mu?

Bu insanlar Efendi Hazretlerini tanımasa 2-3 tane kendi bilmezin peşine ahiretlerini heba ediyorlar, küfür bataklığına batmışlar, freni patlamış kamyon gibi gidiyorlar. Efendi Hazretlerimizle onları tanıştırıp, daha güzel program yapamaz mıydık?

Fatih Medreseleri kurumları olarak Mahmud Efendi Tanıtım Konferansları düzenledik daha önceki yıllarda da yapmıştık finalini Abdi İpekçi de yapmıştık ondan önceki sene finalini Sinan Erdem de yapmıştık bu programında finali inşallah Seyrantepe’deki statta yapılacaktı buna engel oldunuz. Efendi Hazretleri tanıtım programına engel oldunuz. Kağıthane belediyesinden biz randevu aldığımız halde iptal ettirdiniz biz gene şükürler olsun güzel bir kalabalıkta kendi şu anki bulunduğumuz binada biz bunu gene yaptık.

Yorum yapın