Fatih Medreseleri'nin Önünü Kimse Kesemez | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Fatih Medreseleri’nin Önünü Kimse Kesemez


1986 yılında kurulan Fatih Medreseleri, yaklaşık 30 yıldan bu yana Rabbimizin inayeti, daimi ve manevi desteğini üzerimizden bir an olsun eksik etmeyen Efendi Hazretlerimizin büyük himmeti, kıymetli hocalarımızın özverili çalışmaları ve halkımızın yakın ilgileri neticesinde İstanbul’umuzun ve Anadolu’nun her köşesinde dini, sosyal ve kültürel hizmetlerini aralıksız sürdürmektedir.

Dün İstanbul’un Fatih Çarşamba semtine birkaç medrese ile çalışmalarına başlayan, bugün İstanbul ve Anadolu’da yüzlerce medresesi, binlerce hoca ve on binlerce talebesi olan, her sene Anadolu’nun tamamına dev bir kadroyla Emri Bil Marufa çıkan, Anayasa çalışmaları ile projeler üreten, Örnek Genç ve Hayat Dersi Konferansları yapan, Çanakkale ve İstanbul’un fethi programları düzenleyen, icazet merasimleri ve medrese açılımlarına imza atan, Abdi İpekçi ve Sinan Erdem Spor salonu gibi dev kapalı spor salonlarında büyük çaplı merasimler düzenleyen, son olarak ta 2015 yılının en önemli çalışması olarak Mahmud Efendi Hazretleri tanıtım konferansları düzenleyen, Fatih Medreseleri olarak bizler Allah’ın yardımını, Efendi Hazretleri’nin himmetini, devamlı ve kesintisiz olarak gördük ve görmeye devam ediyoruz. Artık Fatih Medreseleri Türkiye’de ve Dünya’da gündemi tutan gündemi belirleyen bir konuma yükselmiştir.
Bu gemi nice azgın fırtınaları atlatarak, okyanusların karanlık dalgalarını aşarak, bu günlere geldi. Bu gemi yükünü aldı ve gidiyor.

Allah’ın yürüttüğünü, Efendi Hazretlerinin önünü açtığını durduracak hiç kimse yoktur. Hiç kimse ve hiçbir kurum Efendi Hazretlerimize rağmen yürüyemez, ve on yıllarca ilerleyemez. Bizler bu çalışmaları yaparken çalışana hiçbir engelin olmadığını, hatta çalışana Allah’ın bizzat yardım ettiğini Efendi Hazretlerimizin himmet ettiğini gördük ve görmeye devam ediyoruz.

Bize herkese saldırır, biz ise kimseye saldırmayız. Çünkü biz efendi Hazretlerimizden böyle gördük. Çünkü bizim bir işimiz var. Hayattaki en büyük idealimiz Efendi Hazretlerimizin yüzünü güldürmek, onu memnun etmek, onun gözünü ve gönlünü ferah bulunduracak adımı atmaktır. Bugün İslam’ın tanıtımının içinde biz varız, yaptığımız ve yapacağımız her çalışma Efendi Hazretlerimizi tanıtmaktadır, diyerek çalışmalarına devam eden Fatih Medreseleri yaptığı çalışmalarla yılgın yığınlıklara ümit olmuştur.

Küfür ve mezhepsizlik cereyanlarının kol gezdiği zamanımızda icraat üretemeyenlerin mazeret ürettiği, bir çalışma ortaya koyamayanların ancak hakaret iftira karalama ve haset ortaya koyabildiği bir zamanda bizler birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır diyerek çalışmalarımızı sürdürdük.

Bizim kardeşçe yaşamaktan başka çaremiz yok. Bizim birbirimize karşı kazanacağımız bir zaferimiz de yok. Bizim birimize karşı kazanacağımız tek yarış Efendi Hazretlerimizi tanıtmak, Onu anlayıp anlatmak, Onu yaşamak onun ideallerini fikirlerini yaşayıp yaşatmak konusunda yarışı mızdır. O yüzden gelin canlar bir olalım, birlik olalım, sevelim, sevilelim. Dünya kimseye kalmaz bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz. Fitneden bütün Alem mahzun, tefrikadan kimseye kâr yoktur, birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır, Zaman birlik olma zamanıdır. Zaman kardeş olma zamanıdır. Zaman Allah’ın ipine sarılmak, hakiki iman kardeşliğini yaşama zamanıdır. Zaman efendi hazretlerimizi memnun etme zamanıdır.

Rabbim cümlemize muvaffakiyetler nasip eylesin. Bizleri bu güzide çalışmalardan ve Efendi Hazretlerimizden dünya ve ahirette ayırmasın.

Çalışmak, sabretmek ve ön açmak bizden, takipçilerimizi muvaffak kılması Allah’tandır.

 

Yorum yapın