Gençliğimizin Durumu Çok Kötü Durumda | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Gençliğimizin Durumu Çok Kötü Durumda


Masum Bayraktar Hoca Efendi 03.11.2014 tarihinde Kasr-ı Fatih Konferans Salonunda İstanbul geneli şube müdürleri, hocaları ve dernek başkanları ile toplantı düzenledi.

Hoca Efendi’nin konuşmasından bir bölüm;

15 sene önce MGK toplantısı 9 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında son toplantı 10 saat 25 dakika sürdü. Yani 15 sene önceye baktığımızda 15 sene sonraki Türkiye’mizin durumu düzelmiş değil.

Sıkıntılar çoğalmış durumda, gençliğimizin durumu, evlatlarımızın durumu her birimizin yakından takip ettiği bir durum var. İfade kullanmak istemiyorum yaygınlaşmaması için. Her mahalleyi, her gencimizi, her evladımızı, insanlarımızı sarmış ve hatta açık ve net söylüyorum her Müslümanın korkulu rüyası oldu. Her bir evladımız tehlikeye düşmüş durumda.

Çok yakın bir dostumuz hocam dedi iş yerinde çok kıymetli bir arkadaşımız var. Bu hastalıktan dolayı 5 kişiyi attım dedi. Ama bundan sonrada kaç kişi atacak belli değil. Alacağı insanlarda da bu hastalığın olup olmadığı belli değil.

Eğer bizler camiamızla beraber bu bütünlüğü sağlar, gerçekten ikazlarımızı yaparsak gençliğimizi kurtarırız inşallah.

Biz bu ifadeyi bugün kullanmıyoruz senelerden beri söylüyoruz. Yollar için teşekkür ettik. Hastanelere teşekkür ettik. Bu gibi çalışmalara teşekkür ettik. Ama eğitim konusunda devamlı ikaz ettik. 5 yaşında çocuğumuzu aldılar.

Ey kardeş! Olmaz, olamaz medreselere sahip çıkman lazım. Sen kulak bükersen Allah’ta sana kulak büker. Ondan sonra 10 saat 25 dakika konuşsan da hiçbir şey değişmez. Bu yüzden kimseye kırılmaya gerek yok.

Biz bu işe yöneleceğiz camiamızla beraber bu işe sahip çıkıp bu işlerde önder olacağız. Ama bu işin tek çaresi biz medreselerimiz de kaliteli, kuvvetli eğitim konusunda dikkat etmeliyiz. Eğer çalışmasını başarırsak bu iş olacak.

Yorum yapın
  1. nurullah baret diyorki;

   masum hocam inan bu müslümanrın başına geçse din din devleti gelir.

  2. zahide çıkar diyorki;

   masum hocam sayenizde çarçaf giydim alllah sizden razı olsun

  3. gülsüm hancı diyorki;

   hocam biz kadınlar aydınlatıyorsunuz iyiki varsınız.

  4. meltem uyanık diyorki;

   hocam pazar sohbetiniz b,r harikatdı teşekkürler.

  5. aylin bağlı diyorki;

   hocam din için elinden gelenherşeyi yapıyorsunuz biz kadınlar görüyor ve biliyoruz allah daima sizinle beraber olsun amin.

  6. melahat yankı diyorki;

   sayın masum hocam oğulumu uyşturucu batağından kurtardığın için sana nekadar dua etsem azdır saolun.

  7. ayla yaylacı diyorki;

   masum hocam oğlumuza laf geçiremiyorduk saolsun komşumuzun sayesinde sohbetinize katılımıyla çocuğum birbaşka güzel insan oldu allah razı olsun sizden amin.

  8. bediha türtmen diyorki;

   hocam saolun sayenizde bu günleride gördük elhamdürillah.

  9. sami yeşil ışık diyorki;

   masum hocam bu ince düşenceniz tüm anaları babalı uyandırır inşallah.

  10. ertan kalay diyorki;

   buradan tüm devlet birimlerimize sesleniyorum derindevlet tabiki var esas derin devleti sokaklarımıza soktular haberimiz yok derin devlet dediğimiz devleti çökertenler deyilmi bak siyasetlerine her sokakta bonzayi esrar satılıyor darbe satıcılara yapılmassa derin devlet her zaman bizlere sorun olacak.

  11. yasin acar diyorki;

   hocam bunlar on deyil yüz saatte konuşsalar.nevsini ilah edenlere ne anlata bilirizki.ama on saat konuşanlara değilde ey analar ay babalar çocuklarımıza sahip çıkarsak kuranla medreseyle tanıştırırsak bizler için iyi olacak.yoksa dinden kurandan uzak olan yarın şeytanın adamı olcak ama senin için yanacak belkide içinin ciğerinin yanması sana fayda etmeyecek allah muhafaza eylesin. bizleri aydınlattığın için masum hocam allah senden razı olsun amin.

  12. ayşe durak diyorki;

   masum hocam oğlumu zehirlediler ana yüreğini ana olan anlar bu medreseleri kapatanlara ALLAH ahirette sormayacağını zannediyorlar galiba.FATİH SULTAN MEHMET HAN NASIL SULTAN OLDU.kolay medreseden çıktı.çoğu padişahlara bak hepsi medreselerden çıkmış.ama bizim başımızdakiler ne insanlar yetiştiriyor tablo ortada.

  13. neriman acar diyorki;

   buradan sayın erdoğana sesleniyorum.adam insanlar yetiştirmek istiyorsak osmalı yaşantızı bizlere kılavuz olarak yetmezmi. sayın devlet büyükleri

  14. yıldıray kavak diyorki;

   ey devlet büyükleri bikerede nevsizine deyilde masum hocamıza kulak verseniz olmazmı.hani davamız allahımızın kuranı peygamberimizin sav sünnetiydi. yalnmıış din davası.şimdiki dava koltuk makamdavası olmuş ama böyle gidersek ahirete ALLAHHIMIZ ADAMDA ahirette ne şan bırakır nede şöhret.tamam türküz ama.ne mutlu müslümanım diyene.

  15. osman tarık diyorki;

   on numara yorum yıldıray kardeş gerekeni söylemişsin. anlayan inşallah anlamıştır.

  16. teyyar bakar diyorki;

   osmanlı imparatorluğu aya kalksa bu gençliği buduruma getirenlere nederdi bilemiyorum.

  17. saffet geçer diyorki;

   teyyar nemiderdi.bırak keşke bişeydeseler.inan suratımıza bakmazdı.

  18. musat yurtlu diyorki;

   masum hocam gençleri düşündüğünüz için inanherdaim var olun amin.

  19. sedat mermi diyorki;

   sayın cumhurbaşkanım.osmanlıyı örnek almassak vay bizim bu gençliğin haline.sonra bu gençlerin vebalini ahirette inan veremeyiz.

  20. hakim adadolu diyorki;

   malesef gençliğimizi uyuşturucu batağına bırakılmış görüyorum.

  21. aydan sarı diyorki;

   bizler ana babalar olarak .çocuklarımıza kuranı medrese yollarını öğretmessek allah ta belamızı böyle verir.bide bunun ahireti var.