Hoca Efendi'nin 13 Yıllık Suskunluk Konuşması (08.06.2013) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hoca Efendi’nin 13 Yıllık Suskunluk Konuşması (08.06.2013)


dsc_0183

Masum Bayraktar Hoca Efendi, Fatih Medreseleri Genel Toplantısında konuşma yaparak birçok konu üzerinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Hocamızın “13 Yıllık Suskunluk” hakkındaki konuşması:

 

 

“Allah bizi çok güzel çok tatlı bir iş içine koymuş, yaptığımız iş ne diye sorsalar bir yavruya bir talebeye Kur’an öğretiyorsun, hafızlık yaptırıyorsun, bir insana imanını öğretiyorsun, bundan daha güzel bir iş mi olabilir? Allah’ım bu işin kıymetini bilmeyi hepimize nasip eylesin.”

 

“Ancak bu kadar güzelliğin yanında da sıkıntımız olur mu olur. Her türlü konuşur herkes, ama Ramazanı şeriften sonra biz daha öncekilerin hiçbir tanesine ifade kullanmayacağız, sileceğiz.”

 

 

 

 

“Ama buradan sesleniyorum şuanda bütün hocaların yanında, hoca abilerimin hoca kardeşlerimin yanında arkadaşlarımız mevcut, ramazanı şeriften sonra kim ağzını bizimle alakası açarsa onunla hesabımız var.”

 

“Açık ve net söylüyorum bugüne kadar kim ne konuşmuşsa konuşmuştur, herkes konuşabilir, herkes söz söyleyebilir, itirazda etmiyorum. Sus denildi sustuk, ama şimdi konuşmaya müsaade edildi. Hocalar konuştuğu anda bize bilgi geldiği anda açık ve net söylüyorum o konuşan kişiyle işimiz var bizim.”

 

“Daha önce konuşmuş, daha önce iftiralarda bulunmuş önemli değil ama ramazandan sonra ağzını açmaya kalkarsa bir dakika kardeş sen ne konuşuyorsun denilir.”

 

Hoca Efendi başından geçen bir olayı anlatıyor; “Benimle beraber aynı arabada bir hoca efendi, tanımıyor beni bana camiadan anlatıyor ismimi kullanarak falanca varmışta şöyleymiş filanmış diye bana anlatıyor, sesimi çıkarmıyorum. Daha sonra gittiğimiz yerde dua ediyorum ayakta dua ediyoruz oradan bu kim diye soruyor birine Masum hoca diyorlar yol aldı gidiyor. Yani tanır mısın? Tanımam.00 Bilir misin? Bilmem. Niye konuşuyorsun o zaman bak bakalım nasıl konuşuluyormuş.”

 

“Perde arkasında olup ta birilerini gazlayanlar var, ismini ortaya çıkarmamak için mücadele edenler var, ama hepsini tek tek elhamdülillah biliyoruz o yüzden o perde arkasından konuşanları da deşifre edeceğiz.”

 

Yorum yapın