Hoca Efendi'nin Eğitim Konuşması (08.06.2013) | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hoca Efendi’nin Eğitim Konuşması (08.06.2013)


dsc_0183

Masum Bayraktar Hoca Efendi, Fatih Medreseleri Genel Toplantısında konuşma yaparak birçok konu üzerinde açıklamalarda bulundu.

 

 

Hocamızın “Kaliteli Eğitim” Konulu Konuşmasından:

 

“Fatih medreselerinin özelliği kaliteli eğitimdir. Bu eğitim 4 yaşındaki çocuğumuza 10 -15 yaşındaki çocuğumuza da aynı şekilde 70 yaşındakine de aynı şekildedir, Elhamdülillah.”

 

“Biz istiyoruz ki bu yaz kursu eğitim döneminde olsun yazdan sonra olsun kaliteyi daha da arttıralım inşallah.”

 

“Talebede yaş sınırımız yok, talebe hangi yaşta olursa olsun mutlak talebeye kavuşup ve bu talebeyi yetiştirmemiz gerekiyor.”

 

 

 

 

“Kanayan bir yaramız var! Ona da burada dokunmadan geçemiyorum, zannediliyor ki bu camiaya büyük hizmet ediliyor, Malatya Türkiye Hatibini seçiyor yarışmasında konuşmaya çıkan bir Milletvekilimiz aynen şu ifadelerle “Ben 4+4+4 eğitimiyle alakalı yasayı düzenlemede, el kaldıranlardanım” diyerek resmen öğündüğünü beyan etti bizlere. Ancak açık ve net söylüyorum kendisi için ve bütün kabine için söylüyorum, bilmedikleri için bunu öyle zannediyorlar kasıtlı yaptıklarını zannetmiyorum, kendilerine bu bilgi verilmiyor “zannediyorlar ki hizmet ediyoruz, yok yok bu hizmet değil, bu engellemedir farkında değilsiniz.”

 

“Medreselerden sana sıkıntı gelmez, Kur’an-ı Kerimden sana sıkıntı gelmez ama sen bu yavruları üniversitelere, okullara yönlendirdiğinden dolayı Allah buyuruyor ki; “Öyle olmaz böyle olur” Bu çok önemli bir konudur acabası yoktur, elimizdeki ufak yaştaki yavrularımız elimizden alınıyor.”

 

“Bir hocamız anlattı. Medresemizde 25 kişilik bir hafızlık eğitimi sınıfından sadece 3 talebemize hafızlık yaptırabileceğiz 22 tanesi elimizden alınıyor.”

 

“Osmanlıda Medrese birinci şarttı. Allah’ım Bunu iyi anlamayı nasip etsin, ama anlaşılmadığı müddetçe de huzur beklenemez.”

 

Yorum yapın