Kavacık Medine Mescidi 07.03.2013 | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Kavacık Medine Mescidi 07.03.2013


Allah’ımız, kitabımız bir olduğu halde neden birbirimize ters düşüyoruz. Mustafa İsmet Garibullah (k.s.) buyuruyor. Hasetçilerden, Müfsitlerden (ortalığı bozanlardan), Münafıklardan (yüzüne başka arkadan başka), Deccallerden (Din düşmanı) dolayı birbirimize düşüyoruz. Çaresi her zaman Allah’a sığınmaktır. Mevla Teala’ya sığınırsak da Allah (c.c.) bize yeter.

 

Her gelen habere araştırmadan inanmamak gerekir. Yoksa yalancının sözünü bakarak yanlış yaparsın. Maddeyi kaybetmeyeyim diye bozgunculuk yapmaktan Mevla Teala hepimizi muhafaza eylesin.

 

2004 yılında Abdullah Hoca ile Efendi Hazretlerimizin (k.s.) yanındaydık. Efendi Hazretlerimiz buyurdu ki; “Kulaklarını tıka, dilini damağına yapıştır, kalbini Mevlanın rızasından ayırma yoluna devam et” O zaman bende Abdullah hocaya dedim; “Hocam Allah yardımcımız olsun”

 

Sana ne tür olaylar yapılırsa yapılsın sen her zaman kaliteni arttır. Sabırda her zaman hayır vardır.

 

Adam her türlü zararı yapacak, gençliği perişan edecek, ölecek ve sen onu utanmadan cennete göndereceksin. Bir insan Allah’ın yolundan saptırıyorsa, içkiye teşvik ediyorsa iyi bir şey söyleyemezsin.

 

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki; “Hesaba çekilen helak oldu.” Aişe (r.a.); “Ya Resulallah (s.a.v.)  nasıl olur?” Efendimiz (s.a.v.); “İnceden inceye hesaba çekilen helak oldu.” Ama biz bu kim falanca mı, geç geç denilenler olalım inşallah.

 

Efendi hazretlerimizin (k.s.) dünya hayatı ile tarifi; Adam Mekke’ye gidecek kendine adam gibi rehber seçmemiş Türkmenistan’a gidiyor. Sonra bir bakıyor ki yanlış geldim,  geri Türkiye’ye dönüyor. Ne oldu şimdi gitti geldi hayatı bitti. Bu en iyisi yine Türkiye’ye döndü. Ya yollarda helak olsa düşünebiliyor musunuz?

 

Huzur arıyorsan Mevla’yı memnun etmen lazım.

 

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor; “Her kim Cuma gününden dolayı gusül ederse ve gücü yettiği kadar da temizlenirse, evinden çıkarken güzel koku sürürse ve camiye çıkarsa, insanların arasını ayırmazsa, kendisine farz olan namazını kılarsa, imam hutbeyken de susarsa geçmiş Cuma ile o Cuma arasındaki günahları affedilir”

 

 

 

 

1123

Yorum yapın