Madde Konusunda Efendi Hazretlerini Hiç Kullanmadım | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Madde Konusunda Efendi Hazretlerini Hiç Kullanmadım


Efendi Hazretlerimizin ismini kullanarak para topladığınız iddia ediliyor. Bu konuda da son derece cemaati sıkıntıya soktuğunuz ve camianın rahatsız olduğu ifade ediliyor. Bunu açıklayabilir misiniz?

 

MADDE KONUSUNDA EFENDİ HAZRETLERİNİ HİÇ KULLANMADIM

 

Bunu da çok iyi üzerinde durarak söylüyorum 1991’den beri yani 22 yıllık idarecilik hayatım vardır. Hiçbir kuruluştan, hiçbir şahıstan, hiçbir sohbetimde, hiçbir organizede asla kimseden 1 Lira istememişimdir.

 

Asla! Efendi’nin adını kullanarak değil bir başka ifadeyle hiç kimseden açık ve net söylüyorum; varsa benden şunu istedi diyen çıksın söylesin, mümkün değil. Madde konusunda hiçbir talebim asla olmamıştır.

 

Medreselerin devamıyla alakalı sorulursa, hoca arkadaşlarımıza Efendi Hazretlerimizin öğretmiş olduğu bir taktik var. Bir mahallede 10 kişi meydana gelsin, orada ev tutsunlar kirasını versinler ve oranın ihtiyacını karşılamış olsunlar.

 

Hoca kardeşlerimiz, Hoca arkadaşlarımız bu konuda dernekleriyle beraber bu konuyu değerlendirme yapıyorlar. Ama kesinlikle benimle alakalı, ben hiçbir şahsa, hiçbir belediyeye mümkün değil öyle bir şey yok. Asla madde konusunda hiçbir istek olmamıştır. Bunlar tamamen safsata, boş kuru ifade, kuru laf bundan başka bir şey değil.

 

 

 

 

EFENDİ HAZRETLERİ İLE EVLADININ ARASINA KİMSE GİREMEZ

 

Ama bu kardeşlerimize tek kelimeyle acıyorum. Çünkü bu işi yapan avukat diye ortaya çıkan bu insanlar Efendi Hazretlerimizin evladıyla, Efendinin arasına girmeye çalışıyor. Senin bu kapıyla ne bağlantın var. Sen bu kapının adamı değilsin ki, sen başka kapının adamısın.

 

Baba ile evlat arasına hele hele Efendi ile Müridi arasına asla girilmez, pişman olursun. Benden tatlı bir şekilde söylemesi.

 

1430508

Yorum yapın