Marifet Derneğine Özel Tavsiye ve Önerilerimiz | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Marifet Derneğine Özel Tavsiye ve Önerilerimiz


Allah’a Hamd, O’nun Rasulüne salat ve selam olsun.

Fatih Medreseleri Yazı İşleri Kurulu olarak, Marifet Derneğine tavsiye ve önerilerimiz;

Evvela yüklenmiş olduğunuz Efendi Hazretlerimize (k.s.) hizmet vazifesi, Kâinatın en kıymetli, en önemli vazifesidir. Efendi Hazretlerimizin(k.s.) hizmeti, sıhhat ve afiyeti, Efendi Hazretlerimizin ihvanla görüştürülmesi ve Hane-i Saadetinin işlerinin takibi konusundaki gayret ve çalışmalarınız takdire şayandır.

Ancak yapmış olduğunuz iş, yüklenmiş olduğunuz vazife bu denli önemli ve kıymetli olunca dikkat edilmesi gereken hassasiyet ve sorumluluk o denli büyük olmaktadır.

Çünkü sizin yaptığınız iş normal ve sıradan bir iş değildir. Deneme yanılma yoluyla tecrübe kazanacağız bir iş de değildir. Dolayısıyla tutarsızlığı ve Rus yanlısı sempatizanlığı sabit olan, fikri zemini oturmamış, hakla batılı ayırmaktan aciz, ”Putin ve Rusya için seve seve hayatımı feda ederim” diyen Ramazan Kadirov gibi biriyle, Efendi Hazretlerimizi (k.s.) aynı karelerde beraber göstermek ve bu kişinin davetine götürme gayretinde olmak, yakışmadığı gibi sizin de içinde bulunduğunuz bu kıymetli vazifenin tartışılmasına sebep olacaktır.

Ayrıca bir yandan sizler İsmailağa Vakfının paravan bir siyasi parti kuruluşu gibi hareket ettiğini ifade ederken, öte yandan olmadık yere acımasız siyasi bir muhalif ağızıyla, zamanı ve zemini gözetmeden dergi ve sitenizde yapmış olduğunuz açıklamalar, ”Acaba Marifet Derneği de aynı hatayı mı yapıyor? Ya da Marifet Derneği birileri tarafından yönlendiriliyor mu? Yorumlarına sebep olmaktadır.

Size yakışan, Sultanımız Efendi hazretlerimizin (k.s.) göstermiş olduğu itidal çizgisinden zerre kadar şaşmayarak, “ne birilerinin her yaptığını onaylayan paravan siyasi taraftarı olmaktır, nede acımasız muhalif bir düşman kini ile hareket eden ve yapılan iş ne olursa olsun külliyen yanlıştır”deme hatasına düşmemektir.

Mevla Teâlâ hizmet ve çalışmalarınızda hepinize başarı ve muvaffakiyetler ikram eylesin

Tavsiye ve öneri bizden muvaffakiyet Allah’tandır.

FATİH MEDRESELERİ YAZI İŞLERİ KURULU

Yorum yapın