Masum Bayraktar Hoca Efendi İslami Gençlik İçin Çağrıda Bulundu | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Masum Bayraktar Hoca Efendi İslami Gençlik İçin Çağrıda Bulundu


Fatih Medreseleri Haftalık bölgesel hocalar toplantısında gençlerin durumuna değinen Hoca Efendi; “Gençlere ulaşmamız için her türlü gayreti vereceğiz, 14-15 yaşlarında ki gençlerimize sahip çıkacağız” dedi.

Gençlerin sahipsiz kaldığına vurgu yapan Hoca Efendi; “8.ci sınıfı bitiren çocuklar var. Peki bu çocuklar nerde ? İşte bu çocuklara eğer biz sahiplenmezsek birileri sahipleniyor, bu çocuklara biz kucak açmazsak birileri kucak açıyor. Güzel insanlara ulaşmak için, güzel gençlere ulaşmak için mutlaka mücadele vermemiz lazım, gayret sarf etmemiz lazım. Çok kıymetli yerlerdeydiniz, çok kıymetli işlerdeydiniz, çok kıymetli bir önderimiz var. Hakikaten Efendi Hazretlerimiz çok kıymetli olduğu halde, siz niçin kıymet bilmeyip etrafınızı nurlandırmadınız” gibi ifadelere maruz kalmamak için üzerimize düşen vazifeyi yerine getirirsek başarırız Elhamdülillah.

İnsanlarımızın, büyüklerimizin ve Mevla’mızın bizden beklentilerini düşünmemiz lazım, ama nemelazımcılık yaparsan bu işte sıkıntı var demektir.

14-15 yaşlarında 2700 çocuğu dağa kaçırmışlar, adam kendi batıl davası için her türlü mücadelesini veriyor, sen İslam davası için insanların kurtuluşu için, hak davan için bu işte gayret etmezsen çalışmazsan Mevla bu işin hesabını sorar!

Bayan hocalar hariç sırf erkek hocaları tek tek hesap ettim eğer bizim arkadaşlarımızdan her biri 10 kişi ile gençleri Allah’a tanıştırmak için mücadelesini verse 4000 kişilik genç kadro olur, inşallah başaracağız.”

“Tüm medreselerimizin kapıları gençlere açılacak, her türlü destekçileri olacağız” diyen Hoca Efendi tüm Fatih Medreseleri kadrosundan bu vazifede daha gayretli çalışmalarını istirham ederek sözlerini dua ile bitirdi.

Allah hepimizi “Benden bir şey olmaz, nemelazımcılık” düşüncesinden muhafaza eylesin.

 

Yorum yapın